STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Wciąż Modne: Vivienne Westwood Spring 2013

admin | marzec 18, 2021

Vivienne Westwood to jedna z najbardziej ekscentrycznych osobowości świata mody, trzykrotnie okrzyknięta najlepszą projektantką roku. Pierwsze kolekcje jej autorstwa były inspirowane punk rockiem, potem przyszedł czas na odwołania do wiktoriańskich kreacji i cyrkowego przepychu. Niezależnie od źródła, każda kreacja to połączenie szlachetnych materiałów z nieoczywistą formą.

 

Kontrowersyjna droga do sukcesu

 

Na początku kariery Vivienne Westwood sprzedawała projekty biżuterii na słynnym brytyjskim pchlim targu Portobello Road. W latach 70., wraz z ukochanym Malcolm'em McLaren'em, założyła jeden z najbardziej obrazoburczych butików wszechczasów - 430 King’s Road. Sklep był artystycznym manifestem i odpowiedzią na ówczesne tematy tabu, takie jak seks czy prostytucja. Warto zaznaczyć, że oprócz projektantki pracowali w nim również członkowie zespołu Sex Pistols.

 

Buty Vivienne Westwood

 

Vivienne Westwood od zawsze była zdania, że eleganckie obuwie to najważniejszy atrybut kobiety. Ta teza doprowadziła ją do słynnych kolaboracji z takimi markami, jak Nine West czy Melissa. Ma na koncie trzy statuetki Projektanta Roku londyńskiego Fashion Week oraz współpracę z brytyjską Rodziną Królewską i największymi gwiazdami Hollywood.

 

Vievienne Westwood Spring 2013 Ready-To-Wear

 

Długie zgrabne nogi, szpilki, krótka spódnica i t-shirt zarysowujący perfekcyjną talię. No cóż, nie ma co ukrywać, look z kolekcji Vivienne Westwood na Wiosnę 2013 jest wciąż modny - z natury.

 

Lista zakupów:

 
  • Niebieski kardigan TU
  • Biały t-shirt z nadrukiem TU
  • Szara spódnica mini TU
  • Białe szpilki TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie