STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Wciąż Modne: Sonia Rykiel Spring 2011

admin | lipiec 14, 2021

Francuska projektantka, Sonia Rykiel, rozpoczęła karierę w latach 60., wypuszczając linię ubrań dla kobiet w ciąży. Po jej śmierci w 2016 roku na czele marki stanęła Julie de Libran, która postanowiła wykorzystać archiwalne szkice Rykiel na poczet nowych kolekcji.

 

Sonia Rykiel - historia marki

 

Sonia Rykiel (z domu Flis) była nazywana następczynią Coco Chanel. Kreatorka mody, pisarka i aktorka w jednym zaraziła świat mody miłością do dzianiny, funkcjonalnych ubrań i zabawy trendami. Urodziła się w Paryżu 1930 roku. Pierwsze kroki w karierze stawiała u boku męża, Sam'a Rykiel, właściciela butiku Laura. Zdegustowana luką na rynku postanowiła zaprojektować odzież dla kobiet w stanie błogosławionym.

 

Sonia Rykiel - Queen of Knits

   

Oversizowe sukienki, spódnice i słynne swetry Poor Boy szybko znalazły się na językach paryskiej śmietanki towarzyskiej. Pomysły Rykiel od samego początku wymykały się z ze sztywnych reguł haute couture. Bazą stylu francuskiej projektantki były stonowane barwy, takie jak czerń, granat, beż czy szarości. Od czasu do czasu wplatała do niego dozę frywolności w postaci motywów florystycznych, folkowych printów i brokatowych zdobień.

 

Sonia Rykiel Spring 2011

 

Obszerna forma oraz zabawa wzorem to nadal stałe wszystkich kolekcji, które przywołują wspomnienie o niepokornej projektantce o wielu twarzach. Zestawcie oversizową sukienkę w stylu streetwear z sandałami na koturnie. Efekt deluxe gwarantowany!

 

Lista zakupów:

 
  • Sukienka oversize TU
  • Sandały na koturnach TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie