STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Wciąż Modne: Hardy Amies Fall 2014

admin | marzec 25, 2020

Pierwszy modowy sukces Edwina Hardy Amies (1909 - 2003), twórcy marki Hardy Amies, datuje się na rok 1937, kiedy to zaprojektowany przez niego tweedowy kostium, o intrygującej nazwie Panic, ukazał się w magazynie Vogue...

 

Projektant specjalizował się głównie w męskim krawiectwie na miarę, ale tworzył również kreacje dla kobiet. Słynna pracownia przy londyńskiej Savile Row 14 została złożona zaraz po wojnie.

 
A man should look as if he has bought his clothes with intelligence, put them on with care and then forgotten all about them - Edwin Hardy Amies
 

W pięknych, mistrzowsko wykonanych kreacjach Hardy Amies kochała się sama Królowa Elżbieta II, która jeszcze jako Księżniczka zamówiła u designera parę niezwykłych projektów na oficjalną podróż do Kanady. Satysfakcja była tak ogromna, że Amies na długo (bo od początku lat 50., aż do roku 1990) został jej nadwornym krawcem. Istniejący do dziś Dom Mody Hardy Amies współpracował z Rodziną Królewską do 2002.

W 1964 Hardy Amies wydał słynny podręcznik ABC of Men's Fashion, w którym zebrał wszystkie reguły dotyczące męskiej elegancji - począwszy od doboru skarpetek, na zasadach oficjalnego dress codu kończąc. Treści zebrane w książce są aktualne do dziś, dlatego to obowiązkowa pozycja dla każdego mężczyzny aspirującego do stylu angielskiego gentlemana.

 

Jak się ubrać w stylu Hardy Amies?

 

Look z kolekcji Hardy Amies Fall 2014 to przede wszystkim niezawodny męski trencz w jasnym beżu. Przyda się również szary dwurzędowy kardigan bądź marynarka, eleganckie spodnie w kratę i czarne półbuty typu monk. Całość zapieczętuje duża skórzana torba do ręki.

 

Lista zakupów:

 
  • Beżowy trencz męski TU
  • Szary kardigan TU
  • Męski sweter z golfem TU
  • Szare spodnie na kant TU
  • Męskie półbuty monk TU
  • Skórzana torba męska TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie