STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Trend z Ulicy: Garnitur

admin | wrzesień 12, 2018

Marlene Dietrich, Coco Chanel, a później Margaret Thatcher i Jackie Kennedy - wszystkie te ikony były zwolenniczkami noszenia garniturów.

Le Smoking

 

Yves Saint Laurent w latach 60. wylansował kultowy Le Smoking, czyli damski, seksowny odpowiednik klasycznego czarnego smokingu, który swój triumf przeżywał jeszcze w ostatniej dekadzie XX wieku.

 

Garnitur - ubranie dla kobiety sukcesu

 

Wraz z nadejściem lat 80. kobiety w końcu mogły zacząć rozwijać swoje zawodowe pasje - na różnych płaszczyznach, także w biznesie. Grzeczne sukienki retro odeszły w zapomnienie. Ich miejsce zajął formalny strój podkreślający kompetencje, walory sylwetki i dodający pewności siebie. W damskich garniturach specjalizowali się m.in. Ralph Lauren czy Giorgio Armani. Lauren wypuszczał modele w typowo męskim stylu, z kolei propozycje Armaniego miały na celu uwydatnienie wszelkich atutów kobiecej sylwetki.

 

Jak nosić garnitur na co dzień?

 

Damski garnitur to nie tylko propozycja do pracy czy formalne spotkania. Jeżeli nie boicie się łamać konwenansów, pójdźcie w ślady Tiger in the Flowers, która upolowała swój różowy garnitur w Bershce. Połączyła go ze zwykłym białym topem, torebką typu worek w rockowym klimacie i sportowymi butami Nike Roshe Run.

Foto: Eloi Rimmelspacher

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie