STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Trend z Ulicy: Beret

admin | Styczeń 29, 2018
Beret

Na początku XX wieku beret był kojarzony z typowo męskim nakryciem głowy. Stanowił oznakę przynależności do inteligentnej grupy społecznej - nosili go głównie studenci i artyści.

Kultowy beret z moheru w radosnych czasach PRL-u cieszył się popularnością wśród bogatej części społeczeństwa. Mało kto wie, że w damskiej szafie gości "zaledwie" od 90. lat. Jak dziś nosić beret, by wyglądać modnie i stylowo?

Istnieje wiele fasonów beretów. Najbardziej popularne są te zrobione z dzianiny, okrągłe i zwieńczone antenką. Zaraz za nimi idą modele z filcu, aksamitu i wełny angorskich kóz zwanej potocznie moherem. Jest doskonałą alternatywą dla czapki z pomponem dodając stylizacji charakterystycznego nonszalanckiego klimatu. Beret skutecznie kamufluje wysokie czoło, więc sprawdzi się u kobiet o trójkątnym kształcie twarzy.

Eleonore Marie Stifter i set na Paryżankę. Krótka czerwona puchówka Mango, do niej idealnie dopasowane dżinsy Levi's w czerni, botki Stella McCartney na kontrastującej podeszwie i klasyczny ciemny beret z antenką.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie