TESTUJEMY ZAKUPY: ASOS

AnnaAmelia Filewicz | sierpień 16, 2020

ASOS to raj dla wielbicieli najnowszych trendów. Wśród ogromnego asortymentu, dla niej i dla niego, naprawdę KAŻDY znajdzie tu coś idealnego dla siebie i na każdą okazję. Jeżeli należycie do grona wielbicieli popularnych angielskich marek, trudno o lepsze miejsce na zakupy…

 

 

 

 

 

ZAKUPY: Na platformie ASOS spotkacie się z naprawdę pokaźnym asortymentem, dlatego istotna jest opcja łatwego wyszukiwania. Pod tym względem sklep jest bardzo intuitywny. Szukać można zarówno po kategoriach rzeczy (Odzież, Buty, Dodatki) jak i po markach bądź trendach. Aby dokonać zakupów niezbędne jest zalogowanie – ułatwi Wam to kolejny shopping, ponieważ większość danych jest przechowywana.

 

 

 

PŁATNOŚĆ: Płatności można dokonać większością kart kredytowych i debetowych oraz przez system PayPal. Nie można jednak sfinalizować zakupów za pobraniem. Ciekawostką jest, że ASOS pozwala wybrać z listy preferowaną walutę płatności. Oznacza to, że w zależności od kursu walut na dany dzień możecie wybrać najtańszą opcję.

 

 

 

WYSYŁKA: Sklep robi wysyłki do Polski. Co więcej, można nawet dokonać wyboru spośród trzech metod:

 

-> standardowej (koszt ok. 19 zł)

-> z gwarancją dostawy następnego dnia roboczego (koszt ok. 70 zł)

-> z możliwością wybrania konkretnego dnia (koszt ok. 70 zł)

 

Biorąc pod uwagę utrudnienia, które “lubią” stawać na drodze przesyłek międzynarodowych, naszym zdaniem nie warto dopłacać za drugą i trzecią opcję, gdyż paczka dotrze do Was zaledwie 1-2 dni wcześniej niż przesyłka standardowa (która dla zamówień powyżej 45 EUR (198 zł) i tak jest DARMOWA).

 

 

 

 

Zakupy w Asos – bez tajemnic!

 

 

ZWROTY: Plusem zakupów w Asos jest to, że zwroty są darmowe. W tym celu musicie się zalogować na stronie i przejść do sekcji “Moje konto”. Klikacie w zakładkę ,”Moje zamówienia”, następnie wybieracie zamówienie oraz produkty, które chcecie odesłać wskazując i potwierdzając powód zwrotu. Potem wyszukujecie punkty nadania, aby znaleźć najbliższą placówkę Poczty PolskiejDHL lub InPost, z której ma zostać zwrócona paczka.

 

 

 

REKLAMACJE: Na zwrot zakupionych rzeczy macie aż 28 dni. Pamiętajcie, że muszą być w nienaruszonym stanie i z oryginalnymi metkami. Jeżeli natomiast chcecie zareklamować uszkodzony towar, wystarczy napisać maila z wyszczególnieniem wszystkich wad i dołączyć zdjęcia. My postąpiliśmy w ten sposób z butami i prawie natychmiast otrzymaliśmy informację zwrotną, że idzie do nas nowa para, a starą możemy “zutylizować we własnym zakresie”.

 

 

 

SEKRETY ZAKUPOHOLICZKI: Naprawdę warto zapisać się do newslettera ASOS. Dzięki temu będziecie powiadamiani o wszelkich zniżkach i promocjach, które sklep organizuje regularnie…

 

Pamiętajcie, że w tym miejscu znajdziecie kolekcje dla przyszłych mam (linia Maternity) oraz fashionistów o pełnych kształtach (linia Curve Woman i Plus Size Man). Warto także zapoznać się z działem Asos MARKETPLACE – to oryginalne propozycje z drugiej ręki (w tym vintage), które można nabyć w naprawdę korzystnych cenach…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie