STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Modna Poleca: Ekomoda

admin | Marzec 31, 2018

Ekomoda stanowi odpowiedź na wielką dewastację środowiska naturalnego w procesie produkcji ubrań, a także pozostawiające wiele do życzenia warunki pracy w fabrykach odzieżowych w krajach trzeciego świata. Dlatego wybieranie produktów powstałych bez szkody dla przyrody nigdy nie wychodzi z mody!

 

 

Lniana koszula (idealna dla matek karmiących), PULPA

 

 

Biały t-shirt z Lyocellu, MAAM

 

 

Coraz więcej producentów w swoich projektach wykorzystuje materiały ekologiczne lub pochodzenia wtórnego. Dbają także o to, by produkcja odbywała się lokalnie, generując przy tym bardziej oszczędne gospodarowanie zasobami i zmniejszanie odpadów. Materiały ekologiczne są pochodzenia naturalnego (należą do nich m.in. bawełna organiczna, konopie czy bambus). Oznacza to, że przy ich uprawie nie stosuje się środków chemicznych. Z kolei materiały pochodzenia wtórnego pozyskuje się z recyklingu - jednym z najlepszych przykładów jest poliester z przetworzonych plastikowych butelek.

 

 

Spodnie z Lyocellu, Marc'OPolo

 

   

Jasnoszary trencz eko, Elementy

 

 

Do ekomody stopniowo przekonują się popularne sieciówki. Dżinsy z ekologicznej bawełny znajdziecie w ofercie Esprit i Marc O'Polo. Warto także zwrócić uwagę na bazowe t-shirty z bawełny organicznej z kolekcji KappAhl. Co ciekawe, marka jest członkiem organizacji Better Cotton Initiative (BCI). Oznacza to, że kupując wybrane produkty, wspieracie zrównoważoną uprawę bawełny na świecie!

 

 

Figi kąpielowe z recyklingu, MUUV

 

   

Ekologiczne espadryle, TOMS

 

   

Marka TOMS ekologię ma zakorzenioną w swoich założeniach. Buty to jednak nie wszystko, co wykorzystuje w ramach społeczno-ekologicznych działań. Ostatnio, za sprawą modelu okularów One for One, marka pomaga poprawić wzrok komuś, kto tego potrzebuje...

 

 

Szal z bawełny organicznej Waniliowy Beż, CADOaccessories

 

   

Saszetka na biodra z włókniny przemysłowej z recyklingu, METR64

 

   

Ekologiczne espadryle na słomkowej podeszwie, EMU Australia

 

 

Ekomoda nie jest również obojętna marce EMU Australia, która proponuje materiałowe espadryle na słomkowej podeszwie, wyściełane eko skórą. Idealny wybór na lato!

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie