STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Modna Poleca: Ekomoda

admin | kwiecień 1, 2021

Ekomoda stanowi odpowiedź na wielką dewastację środowiska naturalnego w procesie produkcji ubrań, a także pozostawiające wiele do życzenia warunki pracy w fabrykach odzieżowych w krajach trzeciego świata. Dlatego wybieranie produktów powstałych bez szkody dla przyrody nigdy nie wychodzi z mody!

         

 

 

                 

Lniany kombinezon Gratia, OHO DESIGN

     

         

Biały t-shirt z lyocellu, MAAM

       

         

Coraz więcej producentów wykorzystuje do swoich projektów materiały ekologiczne lub pochodzenia wtórnego. Dbają także o to, by produkcja odbywała się lokalnie, generując przy tym bardziej oszczędne gospodarowanie zasobami i zmniejszanie odpadów. Materiały ekologiczne są pochodzenia naturalnego (należą do nich m.in. bawełna organiczna, konopie czy bambus). Oznacza to, że przy ich uprawie nie stosuje się środków chemicznych. Z kolei materiały pochodzenia wtórnego pozyskuje się z recyklingu - jednym z najlepszych przykładów jest poliester z przetworzonych plastikowych butelek.

         

         

Szorty z lyocellu, GUESS

     

           

Beżowy płaszcz z bawełny, Answear LAB

     

           

Do ekomody stopniowo przekonują się popularne sieciówki. Dżinsy z ekologicznej bawełny znajdziecie w ofercie Esprit i Marc O'Polo. Warto także zwrócić uwagę na bazowe t-shirty z bawełny organicznej z kolekcji KappAhl. Co ciekawe, marka jest członkiem organizacji Better Cotton Initiative (BCI). Oznacza to, że kupując wybrane produkty, wspieracie zrównoważoną uprawę bawełny na świecie!

       

         

Koszula piżamowa BAMBA z krótkimi rękawami, Etam

         

         

Ekologiczne espadryle, TOMS

       

           

TOMS ekologię ma zakorzenioną w założeniach. Buty to jednak nie wszystko, co wykorzystuje w ramach społeczno-ekologicznych działań. Za sprawą modelu okularów One for One marka pomaga poprawić wzrok komuś, kto tego potrzebuje...

       

           

Duża neonowa torba z recyklingu, MADS NØRGAARD

       

         

Skarpetki uszyte z poliestru pochodzącego z recyklingu, adidas

     

       

Ekologiczne espadryle na słomkowej podeszwie, EMU Australia

       

     

Ekomoda nie jest również obojętna marce EMU Australia, która proponuje materiałowe espadryle na słomkowej podeszwie, wyściełane eko skórą. Idealny wybór na nadchodzące lato!

           

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie