STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Męski Trend z Ulicy: Okulary Aviator

admin | kwiecień 27, 2021

Posiadanie jednej pary okularów przeciwsłonecznych to dziś nie lada wyczyn. Fantazyjne kształty, różnorakie odcienie - każdy model wprasza się jako dodatek do codziennych stylizacji...

Okulary aviator miały swoją premierę na równi z rozwojem lotnictwa. Kiedy samoloty zaczęły wznosić się coraz wyżej, u pilotów występowały dokuczliwe dolegliwości, takie jak bóle głowy czy nudności spowodowane ekspozycją na intensywne promienie słoneczne. By temu zapobiec, w 1929 roku generał MacCready zlecił Bausch&Lomb wykonanie specjalnych okularów pilotek dla sił powietrznych USA - zapewniających ochronę przed odbiciami światła bez uszczerbku na widoczności.

Aviatory zyskały ogromną popularność za sprawą filmu Top Gun. Tom Cruise, w roli pilota, podbił serca wielu kobiet, inspirując tym samym mężczyzn do zmiany wizerunku. Do fanów kultowych okularów przeciwsłonecznych można zaliczyć m.in. takie nazwiska, jak Paul McCartney, Ringo Star, James Dean, Michael Jackson, Brad Pitt, Angelina Jolie, Jennifer Aniston, Megan Fox czy Hilary Duff.

 

Do jakiego kształtu twarzy pasują okulary aviator?

 

Okulary typu aviator pasują do każdych rysów. W przypadku okrągłej buzi skutecznie zabezpieczają przed efektem "księżyca w pełni". Twarz wizualnie staje się bardziej kanciasta, a linia szczęki uwydatniona. Z kolei posiadacze wyrazistych kości policzkowych i podbródka będą prezentować się w nich perfekcyjnie.

INFASHIONITY w oversizowych lustrzankach aviator marki Thom Browne, które uzupełniają dość swobodny set, składający się z granatowej koszuli i spodni Sandro Paris (nawiązujących do piżamy) i sneakersów Puma.

 

Lista zakupów:

 
  • Męskie okulary aviator TU
  • Granatowa piżama męska TU
  • Męskie sneakersy Puma TU

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie