STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Męski Trend z Ulicy: Full Cap

admin | Kwiecień 5, 2018

Baseball - to właśnie dzięki tej najpopularniejszej w Stanach Zjednoczonych grze zespołowej powstały kultowe czapki z daszkiem. Początkowo nosili je jedynie zawodnicy, ale z czasem do trendu przekonali się również kibice i fani amerykańskiego futbolu. Przez te wszystkie lata model ewoluował to tego stopnia, że obecnie zwolennicy stylu street mogą cieszyć się całkiem sporym wyborem najpopularniejszego nakrycia głowy na rynku.

Jednym z nich jest czapka full cap, która różni się od zwykłej bejsbolówki przede wszystkim tym, że posiada idealnie płaski daszek (warto zaznaczyć, że typowa bejsbolówa posiada również logo drużyny na przodzie). W przypadku czapek full cap najczęściej jest to logotyp marki, emblemat, obrazek albo zwykły napis niezwiązany ze sportem. Jedno pozostaje bez zmian - najpopularniejsze modele czapek full cap to właśnie te, które posiadają logo drużyn amerykańskiego futbolu. Na pewno nie raz spotkaliście się z charakterystyczną czapką z daszkiem z logo składającym się z nałożonych na siebie liter NY. To właśnie Full Cap New York Yankees. Jeżeli zależy Wam na najbardziej markowym modelu, koniecznie zaopatrzcie się w full cap marki New Era Cap Company (zwłaszcza 59FIFTY).

UWAGA: Oryginalny full cap 59FIFTY musi posiadać wewnętrzne wszycia i naklejkę!

Oliver z bloga VANITAs w stylizacji idealnie wpisującej się w ramy streetwear'u - katana Bershka z jasnoniebieskiego denimu, dżinsy Lee w podobnym odcieniu, szara bluza z kapturem Dickies schowana pod wełniane ponczo w biało-popielate pasy i szare trapery Timberland. Na głowie obowiązkowo full Cap New York Yankees.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie