STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Męski Trend z Ulicy: Trencz

admin | Luty 20, 2018

Pierwszy męski trencz został uszyty w 1879 roku w pracowni Thomas'a Burberry. Jego innowacyjność opierała się na bawełnianej gabardynie - materiale odpornym na przemakanie, ale pozwalającym skórze oddychać.

Jednorzędowy trencz Burberry okazał się na tyle rewolucyjny, że znalazł swoje zastosowanie w armii. Miało to miejsce na na początku XX wieku i wymusiło pewne zmiany w jego kroju. Pojedyncze zapięcie zastąpiono podwójnym, dzięki czemu okrycie skuteczniej zabezpieczało przed wilgocią. Na plecach pojawiła się dodatkowa osłona w postaci "peleryny", a z przodu klapa przeciwdeszczowa. Militarnego charakteru dodały wojskowe pagony oraz pasek z klamrą, przy którym żołnierze nosili broń. Do wojska nawiązuje również sama nazwa płaszcza - trench (czyt. okop).

Klasyczny męski trencz powinien mieć od 6 do 10 guzików, patki na kieszeniach i paski przy rękawach. Jego rozmiar musi być na tyle duży, by bez problemu okrył marynarkę czy gruby sweter z wełny, a po zapięciu idealnie dopasował się do sylwetki.

Norhill i trencz w odcieniu navy upolowany w sklepie Zara. Pod nim wyciągnięta ze spodni koszula w biało-niebieskie paski, grafitowe spodnie z dzianiny i sportowe buty Nike.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie