STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Męski Trend z Ulicy: Poszetka

admin | Luty 27, 2018

Poszetka to niewielka ozdobna chusteczka, którą (najczęściej) wkłada się do przedniej kieszeni marynarki. Odpowiednio dobrana do stroju potrafi zdziałać cuda...

Poszetka pełni identyczną funkcję, co krawat, muszka, fular czy modne kolorowe skarpetki. Idzie w parze z marynarką i, w zależności od pozostałych elementów stylizacji, dodaje szyku lub podkreśla klimat tzw. elegancji w stylu casual.

Poszetka jest dodatkiem, który powinien być widoczny i ułożony w odpowiedni sposób. Jednym z najprostszych sposobów jest tzw. TV fold (z poszetki musi powstać prostokąt dopasowany szerokością do kieszeni marynarki i wystający z niej na wysokość od 1 do 1,5 cm). O wiele prostszą metodą jest puff - środek chustki wystarczy ująć w dwa palce, złapać pośrodku i włożyć do kieszeni. Poszetkę można ułożyć również w taki sposób, aby z kieszeni wystawały dwa rogi. W tym celu należy złożyć ją w kwadrat i lekko rozsunąć po bokach.

Donovan Briggs i zestawienie z grupy "luźnej elegancji". Jasna poszetka w printy urozmaica klasyczną granatową marynarkę w dwa rzędy. Niezobowiązujący charakter całości podkreśla t-shirt w marynarskie paski, dżinsy, kolorowe skarpetki i niebieskie okulary lustrzanki marki TOMS.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie