STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Look z Wybiegu: Salvatore Ferragamo Fall 2018

admin | Wrzesień 6, 2018

Salvatore Ferragamo to florencki Dom Mody, który zasłynął w branży obuwniczej w 1923 roku. Właśnie wtedy, młody i niedoświadczony wówczas projektant wyjeżdża do USA i otwiera swój pierwszy butik. Nieszablonowe buty od włoskiego mistrza cieszą się ogromną popularnością do dziś - nie tylko w gronie największych sław Hollywood...

Po śmierci projektanta, w 1960 roku, stery na biznesem przejęła jego żona - Wanda, rozszerzając asortyment o luksusowe kosmetyki, akcesoria i odzież.

 

Salvatore Ferragamo - krótka historia marki

 

Salvatore Ferragamo to dziś jedna z najbardziej prestiżowych marek obuwniczych z półki lux. Wśród spektakularnych modeli można znaleźć te wykonane z 18-karatowego złota, łączone z cholewką a'la skarpeta, a także szpilki na wysokim słupku czy z metalowym podbiciem (w tych ostatnich kochała się sama Marylin Monroe).

 

Salvatore Ferragamo na Jesień i Zimię 2018

 

Chcecie poczuć klimat Salvatore Ferragamo w sezonie FW 2018/19? Niezbędne będzie ponczo - nieprzemakalne, z ortalionu, lub wełniane. Do tego obowiązkowo krótka sukienka bądź seksowna spódnica o długości mini i kozaki do wysokości kolan.

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie