STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Look z Wybiegu: Lemaire Fall 2020

admin | listopad 4, 2020

Przed sygnowaniem kolekcji własnym nazwiskiem, Christophe Lemaire pełnił funkcję dyrektora artystycznego w takich Domach Mody jak Hermes czy Lacoste. Pierwsze kroki w projektowaniu stawiał u boku byłej partnerki, Isabel Marant, z którą założył wspólną markę pod nazwą Allee Simple.

 

Christophe Lemaire - geneza

 

Lemaire dorastał w towarzystwie wyższych francuskich sfer. Studiował Literaturę i Sztuki Piękne, dorabiając jako asystent stylistów i DJ. Po fascynacjach muzycznych zainspirowała go kultura Japonii, którą odkrył przy okazji pierwszych paryskich pokazów Rei Kawakubo i Yohji Yamamoto. W połowie lat 90. uświadomił sobie, że ma wiele wspólnego z Krajem Kwitnącej Wiśni. Zwłaszcza w temacie wrażliwości, nieustannego dążenia do perfekcji, subtelności przejawianej w każdej dziedzinie sztuki i niezwykłej umiejętności koncentracji (czyt. skupiania się na tym, co najważniejsze).

 

Inspiracja Krajem Kwitnącej Wiśni

 

Japońskie motywy są obecne we wszystkich kolekcjach Lemaire'a - niezwykle prostych, uzupełnionych o subtelne dodatki i utrzymanych w monochromatycznej palecie barw, w której od czasu do czasu pojawia się mocny kolorowy wykrzyknik.

 

Lemaire Fall 2020

 

Stylizacja w klimacie Christophe Lemaire na Jesień 2020? W odpowiedzi tylko dwa składniki - długa sukienka w odcieniu ciemnego karmelu i skórzane kozaki. Tym razem w kolorze ciemnej czekolady...

 

Lista zakupów:

 
  • Długa brązowa sukienka TU
  • Skórzane kozaki w czekoladowym odcieniu TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie