STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Look z Wybiegu: Givenchy Spring 2021

admin | marzec 10, 2021

Słynny francuski Dom Mody Givenchy powstał w 1952 roku. Jego wywodzący się z arystokrackiej rodziny twórca, Hubert de Givenchy, miał wtedy zaledwie 25 lat. Młody wiek i dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych Ecole des Beaux Arts dały w efekcie kolekcję, która już na wstępie zyskała uznanie najwybitniejszych modowych krytyków i sław, takich jak Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy.

 

Historia marki Givenchy

   

Po odejściu Huberta stanowisko dyrektora kreatywnego marki sprawowali m.in. Alexander McQueen Ricardo Tisci, który okazał się prawdziwym mistrzem w dawkowaniu modowej ekstrawagancji.

 

Bettina - kultowy produkt Givenchy

 

Flagowym projektem Givenchy jest Bettina - słynna damska bluzka z falbanami i wyrafinowanym haftem na rękawach. Jej nazwa wzięła się od imienia modelki, której jako pierwszej przypadł zaszczyt założenia ubrania. Dziś miejsce Bettiny zastępują casualowe bluzy Givenchy dedykowane odważnym "kolorowym ptakom" traktującym kwestię ubioru jako zbiór poukładanych, lecz zaskakujących elementów.

 

Look z Wybiegu: Givenchy Spring 2021

 

Motywy zwierzęce i złoto zdecydowanie idą w parze. Połączcie luźną sukienkę w panterkę z klapkami w szlachetnym odcieniu, dorzućcie małą torebkę na łańcuszku i... stylizacja na miarę Givenchy SS 2021 gotowa!

 

Lista zakupów:

 
  • Sukienka w panterkę TU
  • Złote sandały damskie TU
  • Mała torebka na łańcuchu TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie