STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Look z Wybiegu: Givenchy Spring 2019 Couture

admin | Luty 27, 2019

Słynny francuski Dom Mody Givenchy powstał w 1952 roku. Jego wywodzący się z arystokrackiej rodziny twórca, Hubert de Givenchy, miał wtedy zaledwie 25 lat. Młody wiek i dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych Ecole des Beaux Arts dały w efekcie kolekcję, która już na wstępie zyskała uznanie najwybitniejszych modowych krytyków i sław, takich jak Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy.

 

Historia marki Givenchy

   

Po odejściu Huberta stanowisko dyrektora kreatywnego marki sprawowali m.in. Alexander McQueen Ricardo Tisci, który okazał się prawdziwym mistrzem w dawkowaniu modowej ekstrawagancji.

 

Bettina - kultowy produkt Givenchy

 

Flagowym projektem Givenchy jest Bettina - słynna damska bluzka z falbanami i wyrafinowanym haftem na rękawach. Jej nazwa wzięła się od imienia modelki, której jako pierwszej przypadł zaszczyt założenia ubrania. Dziś miejsce Bettiny zastępują casualowe bluzy Givenchy dedykowane odważnym "kolorowym ptakom" traktującym kwestię ubioru jako zbiór poukładanych, lecz zaskakujących elementów...

 

Look z Wybiegu: Givenchy Spring 2019 Couture

 

Biały żakiet z koronki i spodnie z eko-skóry zdecydowanie idą w parze! Dla konstrastu możecie dodać do tej kompozycji klasyczne damskie sztyblety lub botki motocyklowe.

 

Lista zakupów:

 
  • Biały żakiet TU
  • Lateksowe spodnie damskie TU
  • Skórzane sztyblety damskie TU
  • Botki motocyklowe TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie