STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Look z Wybiegu: Balenciaga Fall 2019

admin | październik 30, 2019

Obdarzony niezwykłym talentem wizjonerskim oraz tendencją do konstruowania precyzyjnych projektów Cristobal Balenciaga otworzył swój pierwszy Dom Mody w hiszpańskim Saint Sébastien w 1918 roku.

Dziś Dom Mody Balenciaga to synonim krawieckiego kunsztu w najwybitniejszym wydaniu, kontynuowany przez takie nazwiska jak Nicolas Ghesquière czy Alexander Wang. Ich kolekcje, inspirowane dziełami Cristobala, nie tylko zachwycają nowoczesnością, ale są także najlepszym dowodem na to, że moda jest dziedziną sztuki, którą można interpretować na wiele sposobów.

 

Balenciaga - historia marki

 

Balenciaga urodził się w Hiszpanii w 1895 roku. Był jednym z najznakomitszych modowych wizjonerów i mistrzów haute couture (ten tytuł nadał mu sam Christian Dior). Wszystko zaczęło się w 1918 roku, po otwarciu autorskiego atelier oraz pierwszych dwóch butików w Madrycie i Barcelonie. Projektant szybko zasłynął wśród ówczesnej hiszpańskiej socjety jako krawiec, który potrafi stworzyć każdą formę. Dziś uważany jest za jednego z największych mistrzów tego fachu, wizjonera, przodownika w tworzeniu nowatorskich i niezwykle precyzyjnych konstrukcji. W czasach wojny domowej Cristobal przeniósł atelier do Francji, gdzie szybko zyskał uznanie wśród wybrednej klienteli. Jego kolekcje zachwycały nie mniej niż sukienki Givenchy czy te autorstwa Dior'a.

Po blisko 30. latach od zamknięcia atelier w 1968 roku, Balenciaga ponownie znalazła się na ustach modowej śmietanki. W 1997 stanowisko Dyrektora Kreatywnego marki objął Nicolas Ghesquière, którego zdeterminowanie oraz twórcze myślenie doprowadziły do wielkiego powrotu hiszpańskiego Domu Mody - w silnej, nowoczesnej i niezmiennie wizjonerskiej odsłonie...

 

Balenciaga na Jesień 2019

 

Przepis na Look z Wybiegu: Balenciaga Fall 2019 jest prosty lecz efektowny: mieniąca się cekinami sukienka mini + czerwone szpilki ze skóry. Jedna z lepszych inspiracji na zbliżający się karnawał...

 

Lista zakupów:

 
  • Cekinowa sukienka mini TU
  • Czerwone szpilki TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie