Kupiłaś niedawno UGG’i? Sprawdź, czy to nie podróbka!

AnnaAmelia Filewicz | styczeń 26, 2021

Słynne buty UGG to jeden z najbardziej popularnych modeli zimowego obuwia. Do tego stopnia, że niektóre Modoholiczki nie potrafią się z nimi rozstać nawet na sezon Wiosna/Lato. Jak to zwykle w życiu bywa, im bardziej trafiony produkt, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie podrobiony, a że śniegowce UGG do najtańszych nie należą, warto mieć pewność, że w Wasze ręce trafiły unikalne oryginały…

 

 

Buty UGG Australia są podrabiane na masową skalę, dlatego na oficjalnej stronie marki został umieszczony krótki foto przewodnik na temat tego, jak rozpoznać oryginalne UGG. Udostępniamy i tłumaczymy go dla Was, abyście od teraz potrafiły zdemaskować podróbki UGG już z daleka!

 

 

Wszystkie zdjęcia należą do/All photos belong to UGG Australia <<<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. W torbie tylko ze sklepu

Jeżeli zamawiacie UGG’i przez Internet, do ostatecznej weryfikacji przyjdzie poczekać do momentu rozpakowania przesyłki. Lniana albo papierowa torba to znak, że macie do czynienia z podróbką, bowiem tak zapakowane obuwie otrzymacie tylko w przypadku zakupów w stacjonarnych sklepach UGG.

 

 

2. Nigdy nie za wysokie

Na zdjęciu widać oryginalne śniegowce UGG oraz ich podróbkę. But po prawej jest stanowczo za wysoki, a co za tym idzie – ma wyżej skrojoną piętę. Zauważcie, że kształt liter na napisie “UGG” wyraźnie zmienił strukturę. Futro w oryginałach zawsze odstaje od wewnętrznej strony buta, przez co bardziej uwydatnia się jego boczne zapięcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Karton najwyższej jakości

Jeżeli otrzymacie buty UGG w markowym kartonie to już połowa sukcesu. Przyjrzyjcie się mu dokładnie, gdyż powinien być dobrej jakości (czyt. kształtny i sztywny).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Obszycie i podeszwa w tym samym kolorze, co but

Niekiedy podróbki UGG zdradza sama podeszwa i jej obszycie, która wyraźnie odbiega kolorem od reszty. Pamiętajcie, że oryginalne śniegowce UGG Australia powinny mieć obszycie w tej samej tonacji, co reszta buta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Podszewka z ukrytą gąbką

Żeby podróbki UGG zyskały nieco na swojej puszystości, bardzo często ukrywa się w ich bokach zwykłą gąbkę albo dodatkową warstwę zamszu. Najczęściej są szyte z syntetycznej wełny oraz zamszu ze świńskiej lub wołowej skóry, w związku z tym daleko im do jakości, ciepła i miękkości prawdziwej owczej wełny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Podeszwa nigdy nie jest sztywna

Podeszwa oryginalnych śniegowców UGG jest elastyczna, dlatego można ją swobodnie wyginać. W podróbkach zazwyczaj jest sztywna (do tego stopnia, że niekiedy ciężko swobodnie poruszać w nich stopą).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

7. Bez etykiety

Oryginalne buty UGG nigdy nie mają doczepionej papierowej etykiety. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć przykłady podróbek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Wizytówka – naszywka

Podrobione UGG’i mają wyżej skrojoną piętę niż oryginały. Naszywka z napisem UGG Australia jest niezbyt starannie przyszyta (jej brzegi często odstają od buta).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Złudna nalepka zabezpieczająca

Zabezpieczenie oryginalnych śniegowców UGG daje efekt 3D – zawsze po zdjęciu folii ochronnej napisy i logo pozostają w tym samym miejscu.

 

 

Ważne: słońca nigdy nie wchodzą na napis “UGG”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Zszycia marnej jakości

UGG podróbki można bardzo łatwo rozpoznać po samych zszyciach, które najczęściej są dość słabej jakości – krzywe, niewykończone, a czasem nawet poprute.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Nalepka zabezpieczająca – z czarnego na biały

Jeszcze jedna ważna uwaga odnośnie nalepek zabezpieczających – po ich odwróceniu o 90 stopni logotyp UGG Australia zmienia kolor z czarnego na biały!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. Syntetyczna podszewka

Podróbki butów UGG mają zazwyczaj podszewkę wykonaną ze sztucznego futra, które uklepuje się już po pierwszym użytkowaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Podeszwa nigdy się nie spłaszcza

Charakterystyczny dla podróbek UGG jest również nieco odmienny kształt buta, w którym jest większy “opad” w stronę palców, przez co stopa ma mniej wolnego miejsca. Warto zapamiętać, że w oryginalnych śniegowcach UGG część przeznaczona na stopę jest na tyle długa, by zwiększyć komfort użytkowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Metki zawsze z miniaturką buta

Na kartonach z oryginalnymi butami UGG zawsze znajdują się metki z rozmiarem i kolorową miniaturką zdjęcia zakupionego modelu. Jak widać, różnie dzieje się w przypadku podróbek…

 

 

 

Oryginalne buty UGG Australia kupicie w tych sklepach <<<

 

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie