STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Kiedyś i Dziś: Viktor & Rolf

admin | sierpień 30, 2020

Holenderski duet projektantów, tworzących pod marką Viktor & Rolf, wypuszcza kolekcje nieprzerwanie od 1993 roku. Prócz mody, kreuje również zmysłowe zapachy, które podbiły serca kobiet na całym świecie.

 

Viktor & Rolf - o marce

 

Viktor Horsting i Rolf Snoeren poznali się na studiach w prestiżowej Akademii Sztuki i Projektowania w Arnhem. Po ukończeniu szkoły (i już jako duet) wzięli udział w konkursie młodych talentów Międzynarodowego Festiwalu Mody i Fotografii w Hyeres, w południowej Francji. Ich debiutancka kolekcja odkryła skłonność do eksperymentalnej mody, której pozostają wierni do dziś. Po przeprowadzce do Paryża przyszedł czas na liczne staże, m.in. w Domu Mody Maison Margiela.

Duet od początku swojej kariery jest związany ze światem artystycznym. Każdy kolejny pokaz to prawdziwe widowisko ze strojami haute couture, będącymi małymi dziełami sztuki - przez konceptualizm, minimalistyczne kroje, aż po teatralną aparycję.

 

Stylizacja w stylu Viktor & Rolf

 

Sukienka w stylu Viktor & Rolf ma geometryczną bryłę i niezwykle awangardowy charakter. Jej fason jest konsekwentny pomimo upływu blisko 10. lat. Modele zbliżone do sylwetek z kolekcji Viktor & Rolf Spring 2018 Couture oraz Viktor & Rolf Spring 2009 Ready-To-Wear znajdziecie w Asos i Mosquito.

 

Lista zakupów:

 

Sukienka z bufkami TU

 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie