STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Kiedyś i Dziś: Versace

admin | Listopad 9, 2018

Nie ma co ukrywać, że znanych i docenianych włoskich marek jest wiele, ale chyba żadna nie przebije pozycji Versace, które stoi na piedestale modowego luksusu.

 

Versace - początki

 

Założycielem słynnego Domu Mody Versace jest Gianni Versace, który przybył do Mediolanu w 1972 roku w celu zaprojektowania specjalnej kolekcji dla Florentino Flowers. Wyjazd do włoskiej Stolicy Mody otworzył mu drzwi do spektakularnej kariery (pierwsze projekty sygnowane własnym nazwiskiem miały swoją premierę niespełna 6 lat później).

 

Fenomen V

 

Kolekcje Versace to absolutne dzieła sztuki, będące barokową wariacją na temat mody, dworskiego przepychu i wysmakowanego stylu. W zjawiskowych sukienkach z metką V kochają się m.in. Jennifer Lopez, Catherine Zeta-Jones i Scarlett Johansson.

 

Versace Fall 2018 vs Versace Fall 2013

 

Beżowy płaszcz Versace to stały projekt w ofercie marki. Na wybiegu pojawia się regularnie, lecz za każdym razem w nowym obliczu. Na co dzień do dżinsów, spodni dresowych i modnych sneakersów. Z kolei w klasycznym połączeniu z garniturem i lakierowanymi półbutami stworzy niezawodne zestawienie na formalne okazje.

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie