STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Kiedyś i Dziś: Marni

admin | czerwiec 15, 2018

Włoska marka Marni to przede wszystkim damskie i męskie kolekcje ready-to-wear, niezwykłe buty, oryginalne torebki, wyrazista biżuteria oraz akcesoria. Za wykreowanie jej wysublimowanego wizerunku, charakteryzującego się odważnym wzornictwem i dopracowanymi detalami, odpowiada Consuelo Castiglioni, której otwartość na wpływ przeróżnych kultur i ekscentryzm przysporzył marce wielu miłośników.

Consuelo, po ślubie z Giannim Castiglioni, stała się członkiem rodziny posiadającej Milanese Ciwi Furs - wytwórnię futer, która w latach 80. była głównym graczem w branży. Projektantka zabiegała o stopniowe zmniejszanie ich produkcji i wyszła z inicjatywą założenia nowej marki. I tak, pierwsza kolekcja Marni miała premierę w 1994 roku. Sukces zachęcił Consuelo do pracy nad kolejnymi.

W zasadzie wszystkie kolekcje Marni cechuje odważne łączenie wzorów. Wynika to z otwartości na wpływy różnych kultur. Do przeciwstawnych zdobień dochodzą umiejętne kroje i najwyższej jakości tkaniny. Charakterystyczne dla marki są motywy roślinne, zwierzęce, paski oraz szeroko pojęta geometria. Efekt finalny potęguje charakterystyczne nakładanie motywów i warstw materiału na siebie. Topy typu mgiełka na prostych t-shirtach czy spódnice założone na spodnie to tylko niektóre przykłady tej modowej zabawy.

Obuwie Marni to miks klasyki z innowacyjnymi bryłami. Od tradycyjnych botków po futurystyczne sneakersy - każda para jest absolutnie unikalna. Torebki z kolei wyróżniają drobne niuanse, takie jak łańcuszki czy nadruki.

Można śmiało przyznać, że flagowymi projektami Marni są sukienki. Consuelo zestawia je z oryginalną biżuterią - np. oversizowymi kolczykami czy naszyjnikami w rozmiarze XXL. Prezentowane na wybiegu budzą zachwyt, zdobywając uznanie nawet najbardziej wymagającej publiki.

Stylizacje z kolekcji Marni Spring 2013 Menswear i Marni Spring 2018 Menswear łączą: męska skórzana kurtka w brązowym odcieniu, spodnie chino na kant i ekscentryczne półbuty w typowo hipsterskim klimacie.

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie