STYLIZACJA DNIA

Chcesz się zaprezentować w Stylizacji Dnia? Prześlij nam swoje zdjęcie!

Kiedyś i Dziś: Margaret Howell

admin | październik 12, 2019

Margaret Howell zaczynała od projektowania naszyjników i bransoletek z papierowej masy oraz dzierganych ręcznie beretów i rękawiczek, które sprzedawała w kultowym londyńskim butiku Browns. Zmiany nadeszły w momencie otrzymania propozycji, aby stworzyć coś dla Elizabeth Taylor

W koszule Margaret Howell zaopatrywali się m.in. Paul Smith, Browns, Ralph Lauren i Joseph. Ten ostatni Dom Mody dostrzegł talent projektantki i pomógł jej stworzyć własną markę. W latach 70. kobiety chodziły w męskich spodniach i marynarkach Howell chcąc wyglądać jak allen'owska Annie Hall. Na pierwszą damską kolekcję przyszedł czas w latach 80..            
I used to draw my designs, thinking how they would feel...
     

Margaret Howell tworzy wyłącznie z materiałów najwyższej jakości pozyskiwanych od John Smedley (wełna) czy Mackintosh (płaszcze przeciwdeszczowe). Do tego dochodzą flanele, zamsz, irlandzki len, Harris (tweed) oraz szkocki kaszmir.

Obok głównej marki, Margaret Howell wypuściła linię MHL, w której pierwsze skrzypce gra bawełna. Kolekcje MHL są kwintesencją dziesięciu zasad dobrego designu opracowanych przez Dieter’a Rams’a.

 

Margaret Howell Fall 2013 vs Fall 2019

 

Styl brytyjskiej kreatorki jest niezmienny. Zarówno w kolekcji Margaret Howell Fall 2013 Menswear, jak i Margaret Howell Fall 2019 Menswear pojawiają się: kaszkiet, luźna marynarka, spodnie typu baloon i klasyczne ciemne półbuty.

 

Lista zakupów:

 
  • Męski kaszkiet TU
  • Ciemna marynarka TU
  • Luźne spodnie garniturowe TU
  • Skórzane półbuty męskie TU
 

Foto: Vogue.com

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie