Gdzie kupić ubrania od polskich projektantów?

AnnaAmelia Filewicz | luty 3, 2020

Są oryginalne, dobrej jakości, ekscentryczne, niekiedy szyte na miarę – ubrania od polskich projektantów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Do wybitnie tanich nie należą, ale… w końcu poczucie oryginalności ma swoją cenę. Przedstawiamy listę najlepszych adresów, pod którymi można kupić projekty polskich kreatorów mody.

 

 

 

Platformy SHOWROOM chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. To istne skupisko prac niezależnych projektantów i europejskich marek odzieżowych. Wszystkie produkty, które są dostępne na stronie, zostały dokładnie opisane i zmierzone przez samych Wystawców, dlatego każdy może dokonać zamówienia bez większego ryzyka, że coś nie będzie pasowało.

Na zdjęciu beżowe body Noosa Heads marki MUUV.

 

Drugim takim miejscem jest Mostrami.pl, które stawia na elegancję, nowoczesność i luksus. Znajdziecie tu kolekcje najbardziej znanych i szanowanych designerów w kraju, m.in. Roberta Kupisza, Łukasza Jemioła, TOMAOTOMO by Tomasz Olejniczak, duetu MMC, Dawida Tomaszewskiego czy Wioli Wołczyńskiej.

Na zdjęciu czarne legginsy z kolekcji TSUMETAI zaprojektowane przez Edytę Jermacz

 

 

tolook by Kaliska to piękne miejsce na głównej ulicy Łodzi, przy Piotrkowskiej 90. Czuje się tu zapach „nowej mody” i pasji, ponieważ Justyna, właścicielka i stylistka, jest promotorem i marzy o tym, by wspierać młodych polskich twórców. Sama dokonuje selekcji tego, co znajduje się w showroomie. Kładzie nacisk na pomysł, kolor, unikatowość oraz indywidualizm projektanta.

tolook to najbardziej FASHION concept w Polsce, ponieważ tu nie sposób bać się rzeczy odważnych i kolorowych. Idealny adres dla projektantów i pasjonatów mody, kreatywnie w niej uczestniczących. Warto zaznaczyć, że na miejscu można skorzystać z profesjonalnej usługi stylizacji wizerunku – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Na zdjęciu żakiet Bucle w abstrakcyjny print

 

 

We Wrocławiu warto zajrzeć do piece of k8 – nowego Concept Store’u założonego przez Kasię Trocewicz. W asortymencie wyłącznie polskie marki z gatunku slow fashion, m.in. minimalistyczna moda od EST by S, ręcznie robiona biżuteria 10 DECOART, torebki hand made ANTUdesign i Bandit Bag oraz szereg odważnych propozycji od Acephala.

Na zdjęciu projekt z oferty EST by S.

 

 

Pakamera.pl to największa platforma zrzeszająca alternatywnych projektantów i niezależnych artystów w Polsce. Powstała w 2005 roku i od ponad 10. lat utrzymuje się w czołówce największych sklepów internetowych w kraju. To również serwis, w którym zdolni projektanci mają szansę zaprezentować swoje prace oraz miejsce spotkań ludzi zdolnych z tymi, którzy potrafią docenić niebanalny wzór i lubią otaczać się niepowtarzalnymi rzeczami.

Na zdjęciu srebrny kombinezon Mirror Agi Guz

 

 

Cloudmine.pl jest przestrzenią wypełnioną pięknymi ubraniami i przedmiotami autorstwa najzdolniejszych polskich projektantów i artystów. Asortyment jest starannie wyselekcjonowany, więc znajdziecie tu wszystko to, co w polskiej modzie, sztuce i designie charakteryzuje się smakiem i wysoką jakością. W tym miejscu nie goni się za trendami i sezonowością. Wszystko na poczet klasyki i minimalizmu.

Na zdjęciu bawełniana koszula Marcel z metką Ania Kuczyńska

 

 

Kody Mody to synonim mody w najlepszym tego słowa znaczeniu. Miejsce z niesztampowymi ubraniami, wyrażającymi współczesne trendy autorstwa najlepszych polskich marek, takich jak Vito Vergelis, Teresa Kopias, Vzoor, Goshico czy RISK made in Warsaw, które swoim nieszablonowym podejściem do projektowania udowadniają, że ekskluzywna odzież damska może być nie tylko elegancka, ale również niezwykle komfortowa. Stworzona z myślą o współczesnych kobietach.

Na zdjęciu sukienka z golfem i domieszką kaszmiru marki Vzoor

 

 

Mustache.pl = niezależni młodzi projektanci. Dostępni w jednym miejscu i o każdej porze.

Na zdjęciu bawełniana bluza FUCHU z kapturem marki PIKIEL.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie