Gdzie kupić najlepszy garnitur komunijny?

AnnaAmelia Filewicz | marzec 21, 2021

W tym roku nic nie jest jasne. Zakładamy, że przed nami sezon komunijny, w którym zazwyczaj obowiązków jest sporo. Może okaże się prościej z poradą pt. “Gdzie kupić najlepszy garnitur komunijny i dodatki dla chłopca”? Łapcie parę cennych wskazówek. Namiary na sprawdzone adresy znajdziecie w linkach.

 

 

 

 

 

Przyjęto, że większość dzieci powinna przystępować do Pierwszej Komunii w tradycyjnych białych albach (czyt. jednakowych szatach w bieli, które niwelują różnice w ubiorze). Jednak, współcześni rodzice stawiają na indywidualizm – coraz więcej chłopców przyjmuje sakrament w garniturach, a dziewczynki w białych sukienkach. Obierając ten tor należy pamiętać, że baza to nie wszystko. Poza garniturem czy sukienką trzeba zadbać o odpowiednie dodatki…

 

W przypadku chłopców, niezbędna będzie koszula, krawat lub mucha, eleganckie skarpetki i klasyczne buty. Nie bez znaczenia jest także pasek do spodni oraz chusteczka do butonierki. Przed wyborem tych elementów warto przejrzeć kalendarz  wydarzeń – dobrze dobrane, chłopięce akcesoria posłużą przez lata!

 

 

 

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego garnituru dla chłopca na Komunię?

 

 

 

 

Idealny garnitur komunijny powinien składać się z trzech części – spodni, kamizelki i marynarki. Najbezpieczniejszym wyborem będą modele w ciemnych odcieniach, takich jak brąz, granat czy grafit. Jeżeli w planach na najbliższe miesiące macie inne uroczystości, np. Chrzciny czy Wesele, warto zainwestować w model, który przy odpowiednio dobranych dodatkach zmieni całokształt prezencji.

 

 

 

 

Jak dobrać idealny garnitur komunijny?

 

Perfekcyjny garnitur dla chłopca na Pierwszą Komunię powinien mieć odpowiedni rozmiar. Najczęściej jest kupowany kilka miesięcy przed wydarzeniem, dlatego warto uwzględnić modele spodni czy marynarek o kilka centymetrów za długich. Jeżeli do tego czasu dziecko nie urośnie, zdecydowanie łatwiej będzie podłożyć materiał, niżeli go doszyć.

 

 

 

 

Wypadałoby również przyjrzeć się tkaninie, z jakiej garnitur został uszyty. Należy założyć, że w sezonie komunijnym temperatury będą wysokie. W związku z tym, postawcie na cienkie i przewiewne materiały, dzięki czemu garnitur będzie można wykorzystać przy innych, zaplanowanych w tym czasie eventach.

 

 

 

 

Modna Radzi: Chłopcy w wieku “komunijnym” bywają dość ruchliwi, dlatego równie dobrym pomysłem będzie wybór garnituru odpornego na zagniecenia…

 

 

 

 

 

 

Jakie akcesoria do garnituru na Komunię?

 

Wybierając garnitur komunijny dla chłopca, nie można zapomnieć o reszcie niezbędnych dodatków. Mowa tu nie tylko o klasycznej białej koszuli, ale i krawacie czy muszce oraz chusteczce do butonierki . Do spodni bez gumki przyda się także skórzany pasek.

 

Ostatnim, kluczowym elementem są buty. Szukajcie klasycznych modeli w ekonomicznych cenach. Prawdopodobieństwo, że chłopak zaraz z nich wyrośnie jest dość spore. Przy odpowiednim pomyślunku i odrobinie szczęścia istnieje szansa, że idealnie dobrana (bo wygodna) para zostanie wykorzystana przy innej okazji.

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie