Wyjątkowy płaszcz oversize to prawdziwy hit, którego nie brakuje w szafach niskich, wysokich, szczupłych czy nieco potężniej zbudowanych osób. To dlatego, że jest to opcja wyjątkowa i uniwersalna, a dodatkowo dostępna w wielu ciekawych kolorach. Oto powody, dla których jeszcze warto pomyśleć o umieszczeniu płaszcza w swojej szafie!

Płaszcz oversize damski – dlaczego warto?

Świetnym wyborem na wiosnę jest płaszcz oversize damski. Takie części garderoby świetnie sprawdzają się w okresie, gdy jeszcze nie ma pewności, czy nie wrócą przymrozki. Dzięki temu, że płaszcze są oversize, nie przylegają do ciała, więc nie ma problemu, by w razie gorszej pogody włożyć pod płaszcz, np. ciepłą i grubą bluzę lub sweter. Świetnie w takim zestawieniu prezentują się m.in. płaszcze przypominające kurtki, np. parki, puchowe czy pikowane.

Ponadto płaszcz oversize czarny, biały czy szafy to maksymalna elegancja, która będzie idealnie pasować zarówno do galowych spodni, dżinsów, jak i rajstop. Jedyna zasada jest taka, że płaszcz oversize dobrze prezentuje się raczej z obcisłymi częściami garderoby.

Płaszcz oversize czarny – dla kogo?

Niektórzy twierdzą, że płaszcz oversize to rozwiązanie jedynie dla wysokich osób. Nic bardziej mylnego. Dobrze dobrany płaszcz oversize, szczególnie ten w wyszczuplających wizualnie kolorach jest ciekawą opcją także dla tych, którzy nie mogą pochwalić się wzrostem. Najlepszą opcją będzie rozwiązanie we wspomnianym już wcześniej kolorze – płaszcz oversize czarny.

Co oprócz płaszcza na wiosnę? Płaszcz oversize zimowy

Ponieważ płaszcz oversize z dobrego materiału, np. wełny, jest odporny na zabrudzenia, zagniecenia i wyróżnia go separowanie wilgoci od skóry, takie rozwiązanie może służyć przez długie lata. Do tego, ze względu na to, że płaszcz oversize zimowy zapewnia ciepło, może być alternatywą dla osób, które w kurtce czują się nieestetycznie, a nawet grubo, ze względu na puch i inne wypełniacze.

Wiele osób łączy ciepłe bluzy i swetry z płaszczem oversize, zapewniając sobie w ten sposób ciepło i łącząc je ze stylowym lookiem! Możesz dołączyć do ich grona, jednak pamiętaj, by wybierać produkty od zaufanych sklepów, które oferują wysokiej jakości ubrania, przeznaczone do noszenia przez długie lata!