Jak wygładzić niesforne i puszące się włosy?

admin | sierpień 10, 2018

Jak wygładzić niesforne i puszące się włosy?

Puszące się, niesforne włosy, które niweczą marzenia o idealnie gładkiej fryzurze, są wynikiem nadmiernego przesuszenia. Z powodu błędów w ich pielęgnacji oraz działania wielu różnych czynników, w tym także czynników zewnętrznych, struktura włosów zaczyna tracić wodę. W związku z tym stają się suche i matowe, a ich końcówki często się rozdwajają i puszą. W celu przyspieszenia poprawy wyglądu włosów, warto wypróbować sprawdzone sposoby, które pozwolą nadać fryzurze pożądaną formę – dosłownie w kilka chwil. Jednym z nich jest odżywka w sprayu.

 

 

Odżywka w spray’u – kosmetyk szybki i skuteczny

 

O zaletach odżywek w zakresie poprawy wyglądu i kondycji włosów mówi się naprawdę wiele. Właściwie dobrane potrafią nawilżyć i odżywić czuprynę, przywracając jej gładkość i blask. Szczególną kategorię stanowią odżywki zapewniające natychmiastowy efekt. Tu dobrym przykładem jest odżywka w sprayu marki L’Oréal.

Kosmetyk ten jest ukierunkowany na błyskawiczne działanie. Dosłownie w kilka chwil wyraźnie poprawia kondycję włosów, niwelując problem ich puszenia. Odżywka scala zniszczone końcówki, zabezpiecza je przed puszeniem i ułatwia rozczesywanie. Dzięki takiemu kompleksowemu działaniu nawet najbardziej niesforne włosy można w szybki i prosty sposób ujarzmić, nadając fryzurze pożądaną gładkość. Odżywka w sprayu przeznaczona do włosów zniszczonych dodatkowo chroni przesuszone końcówki, odżywia je i poprawia kondycję. Podobnie jak pozostałe produkty z linii marki L’Oréal jest bardzo łatwa w aplikacji i zapewnia niemal natychmiastową poprawę wyglądu włosów.

Efekt gładkiej fryzury zapewnia również odżywka w sprayu Joanna Professional serum do zniszczonych włosów. Dzięki temu, że preparat w swoim składzie zawiera jedwab, po jego zastosowaniu włosy stają się aksamitnie gładkie. Ponadto, nie puszą się i nie elektryzują, a ich końcówki zostają zabezpieczone przed rozdwajaniem. Do włosów suchych z tendencją do puszenia należy wybierać odżywki bez spłukiwania, które w zakresie wygładzenia niesfornych włosów sprawdzają się zdecydowanie lepiej.

 

Poznaj tajniki wygładzenia włosów

 

Aby zapobiegać puszeniu się włosów, poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, takich jak między innymi wspomniana odżywka w sprayu, należy pielęgnować je we właściwy sposób. Tu ogromną rolę odgrywa sposób suszenia. Włosy puszące się to włosy suche. Trzeba więc w jak największym stopniu ograniczać ich kontakt z wysoką temperaturą. Dlatego, korzystając z suszarki, należy skierować na włosy zimne lub chłodne powietrze.

Do mycia warto używać chłodnej wody, a przynajmniej wykorzystać ją do ostatniego płukania, po nałożeniu odżywki. Zimna woda, podobnie jak zimne powietrze, wygładza strukturę włosów, zamykając ich łuski, przez co zdecydowanie mniej się puszą. Zamiast wycierać je ręcznikiem lepiej pozostawić do wyschnięcia owinięte turbanem.

Włosy po myciu należy delikatnie rozczesać przy użyciu grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. W żadnym wypadku nie należy rozczesywać ich na siłę! Problem mocno splątanych włosów pomoże rozwiązać odżywka w sprayu, jak np. wcześniej wspomniana odżywka marki L’Oréal ułatwiająca rozczesywanie. Wystarczy spryskać nią równomiernie końcówki, a następnie rozpocząć delikatne rozczesywanie.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie