Jak wybrać wygodne szpilki?

admin | kwiecień 24, 2018

Szpilki to niebywale kobiece buty. Cienki obcas doskonale wysmukla sylwetkę, dodaje jej lekkości, wydłuża nogi i przede wszystkim (uwaga dla niewysokich) dodaje kilku centymetrów wzrostu. Problemem bywa jednak dobranie tego rodzaju obuwia, by chodzenie w nich było wygodne. Oto kilka porad, jak wybrać idealne szpilki i przechodzić w nich długie godziny bez problemu!

 

Panuje przekonanie, że każda kobieta powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę szpilek. Wiele z nich miewa jednak problemy z doborem odpowiednio wygodnych butów, w efekcie czego rezygnują z chodzenia na obcasach. Tymczasem sekret tkwi w tym, by przed dokonaniem zakupu poświęcić chwilę na przyjrzenie się wybranej parze i zwrócenie uwagi na kilka istotnych kwestii…

 

Jak wybrać idealną parę szpilek?

 

Na pewno znacie to uczucie, kiedy wchodzicie do sklepu, a buty wołają: Kup nas! Nie warto jednak od razu ulegać pokusie i z miejsca dokonywać zakupu. Poświęćcie najpierw chwilę na to, by przyjrzeć się różnym modelom i sprawdzić, który z nich będzie dla Waszych stóp najbardziej komfortowy.

Przede wszystkim, szpilki muszą się Wam podobać. To pierwsze kryterium. Gdy już wybierzecie te jedne jedyne wymarzone obcasy, obejrzyjcie je dokładnie. Zwróćcie uwagę, czy szpilka umiejscowiona jest na środku pięty. Taka konstrukcja obuwia zapewni mu stabilność, a Wy unikniecie nieeleganckiego “kiwania”. Dobierzcie odpowiednią dla siebie wysokość obcasa. Najprościej to zrobić, sprawdzając długość stopy i proporcje między nią a wysokością szpilki (nie powinny być zbyt duże). Jeżeli macie małe stopy, unikajcie bardzo wysokich obcasów – przez nie cały ciężar ciała zostanie skierowany na palce, przez co Wasz chód będzie prezentować się niezdarnie. Wybierajcie szpilki na platformie, które uchronią stopy przed kamykami czy nierównościami terenu. Bez wątpienia chodzenie w szpilkach z platformą jest łatwiejsze. Pamiętajcie, że lepiej wybierać obuwie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Unikniecie wtedy ryzyka odparzeń w gorące dni, zyskując dodatkową pewność, że szpilki zostaną z Wami dłużej niż jeden sezon.

 

 

Gdy już będziecie wiedzieć, że wybrane szpilki spełniają powyższe wymagania, przymierzcie buty i przejdźcie się kilka razy po sklepie. W ten sposób zweryfikujecie, czy obuwie jest wygodne i czy dobrze leży na Waszej stopie. Kupując szpilki w sklepie internetowym przymierzycie je dopiero po otrzymaniu paczki. Pamiętajcie jednak, że zawsze możecie bez problemu odesłać niepasujące buty czy wymienić je na “lepszy model”.

 

A może nie szpilki?

 

Choć czółenka są eleganckie i niezwykle kobiece, nie musicie ulegać presji i mieć takich butów w swojej szafie. W szczególności, jeżeli w obcasach chodzicie jedynie okazjonalnie. W takiej sytuacji wybierzcie buty na grubszym obcasie – są równie eleganckie, a wygodniejsze. Szczególnie, gdy nie macie wprawy w poruszaniu się na cienkich szpilkach. Dobrym wyborem będą klasyczne modele na prostym słupku dostępne w sklepie Kulig.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie