Jak wybrać obrączki ślubne?

admin | lipiec 2, 2018

Wybór obrączek ślubnych to ważna decyzja dla Pary Młodej. W końcu mają je nosić przez całe życie, więc powinny się podobać i pasować do osobowości. Czym zatem kierować się przy wyborze idealnych modeli?

 

 

Symbolika obrączek

Obrączki są symbolem miłości i mają przypominać o złożonej przysiędze. Uczucia, które łączą dwoje ludzi – miłość, wierność, uczciwość – pozostają w strefie duchowej. Natomiast obrączka ma te wartości symbolizować. Okrągły kształt jest wyrazem jedności i wieczności.

 

 

Na co zwrócić uwagę przed kupnem obrączek?

To, czy dane obrączki są ładne, zależy od indywidualnych preferencji Młodej Pary. Przede wszystkim powinny być funkcjonalne. Obrączkę nosi się codziennie, dlatego powinna pasować do większości stylizacji. Dobrze, aby wybrany model pasował do pierścionka zaręczynowego czy ulubionego zegarka. Należy także pamiętać, że im więcej zdobień i kamieni, tym trudniej utrzymać biżuterię w czystości. Na wstępie warto ustalić budżet. Cena obrączek jest zależna od surowca z jakiego zostały wykonane oraz rodzaju i ilości kamieni szlachetnych. Więcej informacji o cenach obrączek znajdziecie w jubilerskich sklepach internetowych, takich jak np. Karkosik.pl.

 

 

Wybór materiału

Wciąż największą popularnością cieszy się złoto dostępne w różnych wariantach – złotym, białym, mieszanym czy różowym. Istotna jest również ilość karatów. Do najbardziej wziętych zaliczają się obrączki z 14., 18. lub 24. karatami. Osobom, które nie preferują złota, poleca się obrączki srebrne, z platyny lub tytanu. W sprawdzonych salonach jubilerskich traficie również na modele wykonane z drewna, stali lub ceramiki.

 

 

Rozmiar obrączek

Obrączki powinny być idealnie dobrane i dopasowane do palca. Na przymiarkę warto wybrać się kilka razy. Gdy jest ciepło albo w grę wchodzi zmęczenie, palce mogą być lekko nabrzmiałe, co w efekcie przełoży się na nieodpowiednie dobrany rozmiar. W chłodniejsze dni palce stają się z reguły szczuplejsze i wtedy do pasującego rozmiaru trzeba dodać jeszcze pół. Warto dokładnie zmierzyć obwód palca, a później np. zamówić obrączki przez Internet.

 

 

Wybór wzoru

Przy wyborze obrączek najlepiej kierować się własnym stylem i upodobaniami. W końcu ta biżuteria będzie Wam towarzyszyć do końca życia i ma przypominać o tym wyjątkowym dniu. Popularne rozmiary obrączek to od 2,3 mm do 7 mm. Najlepiej przymierzyć kilka i wybrać taki rozmiar, w którym czujecie się najlepiej. Obrączki mogą mieć różny kształt – od okrągłych, przez kwadratowe, aż po półokrągłe. Tutaj także należy kierować tą samą zasadą, co przy rozmiarze.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie