Wanilia – trendy zapach na Wiosnę

admin | Czerwiec 21, 2020

Jednym z wiodących zapachów na Wiosnę i Lato jest niezmiennie wanilia – i to zarówno dla Niej, jak i dla Niego. Ta subtelna i lekka woń wzbudza pozytywne uczucia. Kojarzy się z radością, domem i bezpieczeństwem. Domy perfumeryjne łączą ją ze świeżymi nutami owocowymi, tworząc chłodne i orzeźwiające pachnidła o intrygującym charakterze. Sprawdźcie, w jakich zapachach odnajdziecie ten ponadczasowy aromat!

 

 

Perfumy z wanilią – modne od lat

 

Wanilia zachwyciła przemysł perfumeryjny już na wstępie. Po raz pierwszy pojawiła się we Francji, w XVI wieku (to właśnie wtedy aromat ten zaczęto stosować do produkcji perfum). Pod koniec XIX wieku znacznie rozwinęła się paleta zapachów waniliowych. Wynika to z tego, że perfumiarze mogli wykorzystywać syntetyczną wanilię. Modę na perfumy z wanilią wprowadził zapach Guerlain Shalimar, ale warto zaznaczyć, że równie często sięga po nią Yves Saint Laurent (wanilię wyczuć można przede wszystkim w słynnym Opium). Trend pociągnął także Thierry Mugler Angel, łącząc wanilię z innymi słodkimi nutami, takimi jak czekolada, mleko, miód, karmel czy wata cukrowa. Tak właśnie powstały perfumy Gourmand o wyraźnie maślanym, słodko-pikantnym aromacie.

 

 

Wanilia w męskim wydaniu

 

Jednymi z najmodniejszych męskich perfum z wanilią są Tobacco Vanille od Toma Forda. Ta kompozycja zapachowa zawiera zarówno wanilię, jak i tytoń, suszone owoce czy kakao. Połączenie mocno osiada na skórze, jest intensywne, a co za tym idzie – wzbudza zainteresowanie. Zastosowanie suchego tytoniu skutkuje tym, że wanilia jest dużo cięższa niżeli w innych perfumach zawierających owy aromat. Dodatkowym wyróżnikiem są suszone porzeczki i rodzynki, nadające pachnidłu orientalny charakter. Zapach można zamówić na: https://www.perfumeria.pl/collections/tom-ford. Warto zaznaczyć, że perfumy Tom Ford Tobacco Vanille idealnie spiszą się nie tylko wiosną, ale także jesienią i zimą.

 

 

Wanilia w kobiecym wydaniu

 

Wanilia w kobiecym wydaniu jest buntownicza, niezależna i zadziorna. W takiej oprawie można ją spotkać w perfumach Flower Kenzo, w których łączy się z piżmem, czarną porzeczką i świeżą mandarynką. Dzięki temu perfumy zyskują nie tylko rebeliancki, ale i miejski charakter.

Kolejną propozycją dla kobiet jest Estee Lauder Modern Muse Nuit, czyli kompozycja łącząca nuty wanilii z paczulą i fasolą tonką. Perfumy są słodkie, soczyste i karmelowe, a dzięki jaśminowi, kwiatowi pomarańczy i rumiankowi wyczuć można w nich zmysłowe wibracje…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie