VITKAC: prezentacja zimowej kolekcji AMI

admin | wrzesień 25, 2017

W czwartkowy wieczór, 14 września, w Domu Handlowym VITKAC odbył się event, na którym zaprezentowano zimową kolekcję francuskiej marki AMI Alexandre Mattiussi na jesień i zimę 2017.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli świata show biznesu – Maja Sablewska, Wojciech Mazolewski, Michał Piróg, Piotr Czajkowski, Mateusz Hładki zaprezentowali się w total lookach marki.

AMI zostało założone 6 lat temu i w mig zyskało sławę oraz przychylność pasjonatów mody na całym świecie. Za sprawą pełnych głębokiego przekazu projektów w stylu smart casual, brand został uznany przez magazyn GQ US za najbardziej prężną i docenianą młodą markę na świecie.

Alexandre Mattiussi urodził się w 1980 roku we Francji. Sztukę projektowania szlifował w Duperré School of Applied Arts (jego specjalnością była moda męska). Po współpracy z Dior’em nad linią 30 Montaigne dołączył do zespołu Givenchy jako asystent działu dla mężczyzn. W kolejnych latach pracował dla Marc’a Jacobs’a, podróżując między Paryżem, Mediolanem a Nowym Jorkiem.

W 2011 roku, w wieku 30 lat, Mattiussi zdecydował się na otwarcie własnej marki AMI, co w wolnym tłumaczeniu oznacza przyjaciel. W jej ofercie znajdziecie efektowne i kompletne elementy garderoby, które droczą się z tkaninami, zacierając granice między stylem formalnym a casualowym.

AMI wyróżnia luźny, autentyczny i przyjacielski stosunek do mody, charakterystyczny dla paryskiej nonszalancji, pełen beztroski i pogody ducha. Filozofia Alexandre‘a opiera się na idei tworzenia perfekcyjnych ubrań dla prawdziwych ludzi. Wszystkie kolekcje są spójne, zainspirowane Paryżem, jego ulicami i sposobem życia mieszkańców.

Moje pomysły rzadko kiedy są abstrakcyjne. Zdecydowanie wiążą się ze światem realnym i przekazują pewne autentyczne komunikaty – Alexandre Mattiussi

Alexandre był pierwszym męskim projektantem, który zdobył prestiżową nagrodę ANDAM w 2013 roku. AMI posiada 6 butików w Paryżu, Tokio, Londynie i Hong Kongu oraz w ponad 300 punktach na całym świecie. W Polsce kolekcje francuskiej marki można kupić w DH VITKAC.

Foto: Paweł Lewandowski

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie