SZAFA MARZEŃ, czyli jak odnaleźć swoje kolory

admin | luty 11, 2021

Która kobieta nie marzy o garderobie, składającej się z perfekcyjnych ubrań w idealnie dopasowanych do typu urody odcieniach? W końcu niejedna marzy o tym, by wstać rano z myślą, że czegokolwiek nie założy, będzie wyglądać zjawiskowo. Jakie zatem kroki musi podjąć, by osiągnąć ten cel?

 

 

W pierwszej kolejności należy poznać siebie, przyjrzeć się swojej sylwetce i odnaleźć korzystne kolory, które podkreślają urodę w sposób perfekcyjny. Metodą prób i błędów. Tu z pomocą przychodzi książka Ubierz się w kolor. Tajniki analizy kolorystycznej autorstwa polskiej kolorystyki, Aleksandry Frątczak-Biś.

 

 

TU <<< możecie pobrać darmowy fragment

 

 

 

Drugą opcją jest skorzystanie z porady profesjonalisty. Analiza kolorystyczna, bo tak fachowo należy nazwać tę usługę, odbywa się stacjonarnie lub online. Po szczegóły sięgnijcie TU <<<

Wynikiem usługi jest wiedza, jakim typem kolorystycznym się jest oraz możliwość doboru indywidualnej palety barw. Najpopularniejszy obecnie podział to ten na 12 typów rozróżnianych zgodnie z czterema porami roku: wiosna, lato, jesień, zima.

Każdy z tych typów dzieli się na trzy podgrupy (według trzech atrybutów – temperatury, waloru i chromatyczności). I tak, wśród Wiosen odnaleźć można podtypy: jasna, ciepła, czysta. Lata: jasne, chłodne, zgaszone. Jesieni: zgaszona, ciepła, ciemna. Zimy: ciemna, czysta, chłodna.

 

 

Obrazowo, kolorystykę dla poszczególnych typów można opisać za pomocą trzech atrybutów:

 

 

 

-> Temperatury – typami chłodnymi są Lato i Zima, z kolei ciepłymi – Wiosna i Jesień

 

-> Waloru – typami ciemnymi są Jesień i Zima, jasnymi – Wiosna i Lato

 

-> Chromatyczności – typami czystymi (o wysokiej chromatyczności) są Wiosna i Zima, zgaszonymi (o niskiej chromatyczności) – Lato i Jesień

 

 

 

Więcej informacji dotyczących podziału oraz kolorów dedykowanych konkretnym typom urody znajdziecie w serii wpisów na blogu.

 

 

 

W poszukiwaniu idealnego koloru dla siebie nie warto sugerować się wyglądem. W końcu nie każdej blondynce będzie dobrze w chłodnym niebieskim, a brunetce w makowej czerwieni. Jednak, każda kobieta może dobrze wyglądać w niebieskim, czerwonym, zielonym, żółtym, różowym czy fioletowym – grunt to znaleźć swój odcień.

 

 

 

Pamiętaj! Tylko poprzez przyłożenie danego koloru do twarzy da się odpowiedzieć na pytanie, czy to jest “ten” odcień…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie