RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ: wywiad z Magdaleną Różczką

admin | wrzesień 29, 2018

Znana i ceniona aktorka Magdalena Różczka jest autorką hasła Razem Możemy Więcej przyświecającego projektowi charytatywnemu marki ENDO dla Fundacji Spełnionych Marzeń. Całkowity zysk z akcji trafi do dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi, pomoże w ich rehabilitacji i szybszym powrocie do zdrowia.

 

Czy lubi Pani pomagać?

Bardzo! I to nawet nie w kategoriach lubię – nie lubię – ja już chyba jestem uzależniona od wszelkich działań tego typu. Czasem włączam się w różnego typu akcje po cichu, tak, że nikt o tym nie musi wiedzieć, a innym razem z rozgłosem, jeśli tylko ktoś tego mocno potrzebuje i zwróci się do mnie o pomoc. Myślę też, że właśnie z tego powodu Aneta Kołaszewska, dyrektor artystyczna ENDO wymyśliła ten szczytny projekt. I dlatego też zostałam jego twarzą już dwukrotnie.

 

 

Ile lat trwa Pani współpraca z marką ENDO i Fundacją Spełnionych Marzeń?

Dokładnie nie pamiętam, ale jest to drugi, większy projekt z moim udziałem. Były pierwsze koszulki z wymyślonym przeze mnie hasłem Razem Możemy Więcej, a teraz jest druga odsłona z nową grafiką. Mamy nadzieję, że osoby, które już wcześniej kupiły pierwszy wzór, dokupią sobie teraz drugą wersję do kompletu (z tym samym hasłem, ale inną grafiką).

 

 

Skąd pomysł na hasło Razem Możemy Więcej? Czym inspirowała się Pani, tworząc je?

Tak czuję i działam na co dzień. Najbardziej cieszy mnie zarażanie innych osób chęcią pomagania. Wierzę w to, że wspólnie da się robić wspaniałe dzieła. Najlepiej to widać podczas zbiórek pieniężnych – im więcej nas jest, tym więcej możemy zebrać. I naprawdę nie jest istotne czy jesteśmy bogaci czy biedni. Nieważne, czy ktoś daje 5 zł czy dużo więcej. Najważniejsze, że wspólnie jednoczymy się i działamy w szczytnym celu. Wspaniale, że takie marki, jak ENDO angażują się w pomoc potrzebującym. Tu jest widoczna siła grupy, która chce robić to samo. Ma wspólny cel. Dzięki temu takie akcje się udają. Bo razem naprawdę możemy więcej!

 

Angażowała się Pani w projekt grafiki, która pojawiła się na koszulkach w poprzedniej edycji. Jak było w tym roku?

Autorem grafik koszulek z tegorocznej edycji, jak i poprzednich, jest ENDO. Jest tam wspaniała graficzka Aga Zawada, która ma największy wkład w projekty t-shirtów, ale razem działamy i wspólnie konsultujemy pomysły.

 

 

Sztuką jest zrobić grafikę zdobiącą ubranie, a przy tym noszącą bardzo poważne przesłanie. Te koszulki są kolorowe i ładne…

A także dobre jakościowo. Naszym zamysłem było stworzenie koszulki dla każdego. Te same wzory są dostępne dla dzieci i dorosłych. ENDO oferuje większe rozmiary dla kobiet i mężczyzn, mniejsze t-shirty dla chłopców i dziewczynek, a nawet specjalne body dla niemowlaków. Podczas jednej z poprzednich edycji był konkurs, w którym trzeba było wysłać zdjęcie w koszulce ENDO i ludzie pojawiali się na nich całymi rodzinami. To jest wzruszające i robi ogromne wrażenie. W tym roku zaprojektowane wzory postanowiliśmy wykorzystać także na praktycznych torbach z bawełny.

 

 

Jak mogłaby Pani zachęcić Polaków, żeby przyłączyli się do akcji Razem Możemy Więcej i kupowali koszulki, które są dostępne w sklepie internetowym ENDO? Po co pomagać?

Po co? Chociażby z czysto egoistycznych pobudek – żeby poczuć się lepszym człowiekiem!

 

 

Czy będzie Pani nosiła koszulkę ENDO z hasłem Razem Możemy Więcej?

Oczywiście! Swoje idee wcielam z życie, dlatego mój egzemplarz koszulki jest w ciągłym użyciu.

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie