Prywatna Szafa: Róża Augustyniak

AnnaAmelia Filewicz | marzec 26, 2018

Róża Augustyniak. Stylistka i redaktorka, która na stronie www.vanderblaast.com realizuje autorski cykl wywiadów pod pretekstem mody z wyjątkowymi osobami z obszaru kultury, sztuki i mediów. Przygotowywała kostiumy dla bohaterów filmów – m.in. dla Danuty Stenki i Kingi Preis, dbała także o wizerunek Tymona Tymańskiego w Must Be The Music. Obecnie doradza wizerunkowo każdemu, kto się do niej zgłosi.

 

1. Moja szafa to…
Mój chłopak szantażuje mnie, że sfotografuje ją w “kryzysowym” momencie i wyśle moim klientom, których uczę, jak dbać o ubrania. Staram się jednak ogarniać ten chaos na bieżąco i myślę, że całkiem nieźle mi to już wychodzi. Gdy zamieszkaliśmy razem, żalił się, że jego ubrania zostały wchłonięte przez moje – byłam akurat prosto po planie filmu i przywiozłam spory zapas rezerwowych kostiumów.

2. Mam słabość do…
Narzutek a’la kimono w piękne wzory, a także do sukienek w kwiaty i futer pod różnymi postaciami.

3. Rzecz, bez której nie mogłabym żyć to…
Myślę, że da się żyć bez wielu rzeczy. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała się o tym przekonać, ale oczywiście ciężko jest mi sobie wyobrazić życie bez smartfona. Poza tym, że jest bardzo pomocny w pracy, pozwala być w kontakcie z bliskimi.

4. W tym sezonie będę nosić…
Kwieciste sukienki, jak zwykle, i czerwone botki w kolorze wina od polskiej marki Hammer. Chciałabym też nosić marynarki i płaszcze z szerokim paskiem w talii w stylu Prady.

5. Prawdziwy skarb, który upolowałam na zniżce to…
Koleżanka upolowała dla mnie piękny wełniany płaszcz z niezwykłymi zdobieniami w second handzie! Uwielbiam go, bo trudno znaleźć naprawdę ciepłe okrycie wierzchnie, które nie jest ogromną kurtką puchową. Jest też przeźroczysta sukienka zdobiona cekinami kupiona za niecałe 10 zł!

6. Mam w szafie…
Najwięcej zwiewnych, dziewczęcych sukienek.

7. Moja ulubiona marka to…
Bardzo podoba mi się styl marek Chloe i For Restless Sleepers.

8. W mojej szafie brakuje jeszcze…
Wielu rzeczy!

9. Moja ulubiona rzecz z szafy to…
Moja szczęśliwa sukienka w kwiaty z długimi rękawami i troczkami przy szyi. Często zakładam ją na ważne spotkania i wywiady do mojego cyklu Pod pretekstem (mody). Ze wszystkich moich ubrań zdobywa chyba najwięcej komplementów i czuję, że do mnie pasuje.

10. Nie wychodzę z domu bez…
Butelki wody. Mam totalną obsesję na punkcie tego, że się odwodnię! W domu ciągle zapominam jej pić. Nie wychodzę też bez telefonu, oczywiście…

 

Foto: Mateusz Jacak, Joanna Szewczuk, Witold Ancerowicz

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie