Pantofle domowe – dlaczego warto je mieć?

admin | Kwiecień 4, 2020

Pantofle damskie i męskie do domu to niezbędny element garderoby obu płci, który jest dość często pomijany. Dlaczego? Wiele osób nie przywiązuje większej uwagi do tego tematu. Aż do momentu, kiedy ich stopa nie zetknie się z wystającą krawędzią szafy lub na coś nie nadepną…

 

 

Tak, wtedy dopiero ludzie uświadamiają sobie, jak istotne jest noszenie obuwia w domu. Wybór idealnej pary niekoniecznie musi należeć do najłatwiejszych i najszybszych, gdyż (dla sporej grupy osób) ważne jest to, aby była ona “na czasie”.

 

 

https://nico.com.pl/kobiety/ <<< sprawdź kobiece obuwie

 

 

 

Jak wybrać pantofle damskie i męskie?

 

Wybór idealnych pantofli domowych powinien być przede wszystkim uwarunkowany indywidualnymi preferencjami. Oznacza to, że muszą mieć one odpowiedni rozmiar, wygląd i cechować się wystarczającym komfortem noszenia. Ponadto, powinny być także wyposażone w wysokiej jakości wkładkę, która zapewni prawidłowe ułożenie stopy, dzięki czemu stawy zostaną odciążone.

 

 

Sprawdź obuwie męskie >>> https://nico.com.pl/mezczyzni

 

 

Bardzo często zły dobór rozmiaru buta sprawia, że komfort korzystania z niego ulega znacznemu pogorszeniu. Jeżeli modne klapki są za małe, zaczynają obcierać stopę, co skutkuje powstaniem bolesnych obtarć i nieestetycznych pęcherzyków. Natomiast w przypadku za dużego rozmiaru, obuwie zsuwa się ze stopy, przez co można się zahaczyć i przewrócić. A skutki upadku mogą być różne…

Decydując się na zakup idealnych pantofli, zarówno damskich, jak i męskich, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Idealnym rozwiązaniem jest skóra naturalna lub bawełna. Dlaczego? Hamuje powstawanie stanów alergicznych, świetnie odprowadza pot oraz wilgoć i bardzo dobrze wentyluje stopę. Podeszwa to z kolei gruba guma lub korek (ewentualnie cienka powłoka gumowa). Jeżeli jednak klapki mają zagwarantować dostateczną ochronę, postawcie na twardsze materiały. Dużą zaletą podeszwy korkowej jest wygoda i to, że idealnie dopasowuje się do stopy. Kolejnym plusem jest fakt, że jest to materiał naturalny.

 

 

Dlaczego warto nosić klapki w domu?

 

 

Noszenie klapek w domu ma wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim gwarantują one bezpieczeństwo stopom. Zapewne wielu z Was doświadczyło bólu, jaki pojawia się po uderzeniu małym palcem w jakiś przedmiot lub po nadepnięciu na, przykładowo, plastikowy klocek. Warto mieć na uwadze fakt, iż to zarówno podeszwa, jak i wierzchnia warstwa pantofli (o ile oczywiście są zabudowane) gwarantują podstawowe bezpieczeństwo.

Kolejnym istotnym argumentem ZA noszeniem klapek jest dbałość o skarpetki. Wydaje się błahy, jednak poruszanie po brudnej podłodze prędzej czy później sprawi, że nie będzie można ich doprać (w szczególności białych). Istnieje także ryzyko, że znacznie szybciej się podrą, przez co trzeba będzie wydać pieniądze na nową parę. Co więcej, poruszanie się bez pantofli może powodować powstawanie infekcji grzybiczych (tak, na podłodze jest mnóstwo bakterii!).

Odpowiedni dobór klapek to także ukojenie dla stawów i stóp. Wydaje się, że chodzenie na boso jest dla nich zbawienne, jednak na dłuższą metę – nie jest wskazane. Wystarczy wybrać wysokiej jakości wkładkę naturalną lub ortopedyczną. Niewiele osób o tym wie, ale nawet złe stawianie kroków może skutkować bólem kręgosłupa. Warto zatem zadbać o to, aby dobrać odpowiedni rodzaj klapek, które będą użytkowane w domu!

 

 

Więcej informacji znajdziecie na https://nico.com.pl/ <<<

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie