OMENAA MENSAH: prezentacja charytatywnych koszul

admin | listopad 18, 2017

human braiding hair

4 września na 50. piętrze warszawskiego apartamentowca przy Złotej 44 odbyła się oficjalna premiera akcji OMENAA FOUNDATION KAŻDA KOSZULA POMAGA połączona z prezentacją jesiennej kolekcji JAMES BUTTON. W gronie gości znaleźli się celebryci oraz popularni influenserzy.

KAŻDA KOSZULA POMAGA to akcja realizowana przez OMENAA FOUNDATION, w ramach której część dochodu ze sprzedaży każdej koszuli marki James Button przekazywana jest na konto budowy szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Kolekcja składa się z ponad 50. różnych modeli – zarówno klasycznych, męskich koszul, jak i damskich, które doskonale wpisują się w aktualne trendy.

Inicjatorką akcji KAŻDA KOSZULA POMAGA jest słynąca ze swej przedsiębiorczości Omenaa Mensah, która tym razem zaprosiła do współpracy młody start up produkujący koszule. W nagłośnieniu charytatywnego projektu pomogły Gwiazdy oraz wpływowi  influenserzy, biorąc udział w sesji promującej akcję: Katarzyna Glinka, Paula Jagodzińska, Dominika Kunicka (Dominica888) oraz Michał Będźmirowski (Modny Tata).

Działania Omeny zawsze chętnie wspierają celebryci. Na 50. piętrze Złotej 44 pojawili się: Odeta Moro, Dorota Gardias, Joanna Jarmołowicz, Bartosz Jędrzejak, Katarzyna Krupa, Lidia Kalita, Anna Samusionek, Rafał Bryndal, Radosław Mróz, Sergiusz Ryczel, Tomasz Olejniczak, Wojciech Zawioła, Rafał Betlejewski, Jakub Kucner (Mister Polski 2017), Michał Będźmirowski, a także influencerzy, którzy robią szum o akcji w sieci.

W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka charytatywna oraz aukcja, w ramach której zlicytowano dwa pierścionki z brylantami ufundowane przez BRYLANTOWE HISTORIE. W sumie zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze zasiliły konto budowy szkoły w Ghanie*.

* KIDS HAVEN (Dziecięca Przystań) to szkoła powstająca w Temie w ośrodku Salezjanów Don Bosco dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o nauce mogły jedynie pomarzyć. Jej inicjatorką jest Omenaa Mensah, która kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała sytuację podopiecznych. Pytane o marzenia odpowiadały:

Chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć!

Omenaa poruszona historiami i marzeniami dzieci zdecydowała, że zrobi wszystko, aby stworzyć dla nich nowoczesne miejsce do nauki. Po powrocie do Polski, założyła fundację i zorganizowała szereg projektów, mających na celu zbieranie pieniędzy na szkołę w Temie. Budowa ruszyła w kwietniu 2017. Do jej zakończenia potrzebne jest jeszcze około pół miliona złotych.

Foto: addcolo

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie