OMENAA FOUNDATION: marzenia wymalowane na sneakersach

admin | maj 10, 2021

Dzieli je tysiące kilometrów, jednak jest coś, co bez względu na różnice wiekowe, kulturowe czy geograficzne łączy. To marzenia. 14-letnia Gertruda chciałaby zostać lekarką, 8-letni Josua strażakiem, 10-letnia Zosia naukowcem, a 7-letni Janek weterynarzem. Ponoć wypowiedziane marzenia mają większą szansę na spełnienie. Organizatorzy akcji “Możesz być, kim chcesz” wierzą, że jeszcze większą moc mają te, które są wymalowane dziecięcą ręką.

 

 

“Możesz być, kim chcesz” to akcja charytatywna realizowana przez fundację Omenaa Foundation wspólnie z marką CCC. W ramach projektu, Wiosną 2022 roku, powstanie wyjątkowa linia sneakersów z rysunkami dzieci, przedstawiającymi ich wymarzone zawody.

 

 

Będzie to akcja, która połączy naszych podopiecznych z Ghany z dziećmi z polskich domów dziecka, bo to właśnie ich dzieła ozdobią buty. Dochód ze sprzedaży również podzielimy na dzieciaki z Ghany i Polski. Fantastyczne rysunki wychowanków ulicy z Ghany już mamy. Teraz czekamy na ilustracje polskich dzieci… – Omenaa Mensah, inicjatorka projektu.

 

20. kwietnia ruszył konkurs rysunkowy dla podopiecznych polskich domów dziecka. Najwyżej ocenione przez jurorów rysunki zostaną nadrukowane na limitowanej serii butów sportowych, które będzie można kupić w salonach CCC. Placówka, z której praca zostanie wyróżniona otrzyma (oprócz butów z charytatywnej kolekcji dla wszystkich podopiecznych) sprzęt komputerowy niezbędny do zdalnej nauki. Upominki otrzymają także pozostałe dzieci biorące udział w akcji.  Partnerem wspomagającym projekt jest E.Wedel, który ufundował słodkie niespodzianki dla wszystkich uczestników konkursu.

 

 

 

 

 

 

Prace konkursowe można przesyłać do 10. maja na adres mailowy fundacji [email protected] <<<

 

 

Głównym filarem działalności Omenaa Foundation jest pomoc w zdobywaniu wiedzy dzieciom, które nie mają powszechnego dostępu do edukacji. Dlatego do czasu wybuchu pandemii fundacja skupiała się przede wszystkim na budowie szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Pandemia i konieczność zdalnej nauki obnażyły wiele potrzeb w zakresie dostępu do edukacji polskich dzieci, zwłaszcza tych z domów dziecka, w których brakuje niezbędnego sprzętu komputerowego. Dlatego Omenaa Mensah, od marca 2020 roku, wspiera kilkadziesiąt domów dziecka przekazując im ponad 500 komputerów i tabletów do nauki. Projekt “Możesz być, kim chcesz” to kolejny element przedsięwzięcia wspierającego edukację najmłodszych w Polsce i w Ghanie.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie