O czym nie można zapomnieć podczas golenia twarzy?

admin | październik 11, 2018

O czym nie można zapomnieć podczas golenia twarzy?

Rzadko zdarza się usłyszeć od mężczyzny, że lubi się golić. Dla większości panów to uciążliwy i nieprzyjemny obowiązek, który często wymusza brutalny dress code związany z pracą, czy też ogólnie przyjęte założenie, że “mężczyzna zadbany to mężczyzna ogolony”. Być może to właśnie stąd wzięła się przekorna moda na gęstą brodę i styl “na drwala”…

 

 

Nie każdy jednak chce być drwalem lub go udawać. Niektórzy muszą golić się codziennie, czasem nawet i po dwa razy, dlatego warto wiedzieć, co zrobić, aby ta czynność stała się choć odrobinę mniej bolesna i niszczycielskia dla skóry.

 

 

Golenie a kosmetyki

 

Bardzo ważne jest to, z jakich kosmetyków korzystacie. Pianka bądź żel powinny zawierać składniki, które nawilżą skórę i podziałają na nią w sposób kojący i łagodzący. Mogą to być na przykład masło kakaowe, aloes czy pantenol, bardzo pożądana jest także zawartość witaminy E. Takie działanie kojące wykazuje pianka od L’Oréal z linii Men Expert. Łagodzi podrażnienia i chroni skórę przed ostrzem maszynki, redukując przy tym mikrozacięcia.

Zanim rozpoczniecie golenie, warto sprawdzić, czy maszynka jest odpowiednio ostra – łatwiej o zacięcia i podrażnienia przy stosowaniu stępionego sprzętu niżeli nowego. Po nałożeniu pianki lub żelu nie zaszkodzi chwilę odczekać (kosmetyk ma za zadanie nieco zmiękczyć zarost). Wszystkie te drobne czynności mają istotne znaczenie. Powodują, iż ostrza łatwiej prześlizgują się po skórze.

Kiedy golenie zostanie zakończone, lepiej unikać kosmetyków zawierających spirytus, który wysusza skórę i nasila podrażnienia. Dobrze dobrany balsam lub mleczko zdezynfekują cerę (nie podrażniając jej tylko łagodząc), zapewniając przy tym przyjemne uczucie chłodzenia.

Innym przydanym kosmetykiem, z którym golenie jest związane, jest peeling. Warto stosować go szczególnie wtedy, gdy występuje problem z wrastaniem włosków. Regularne złuszczanie martwego naskórka w obrębie twarzy i szyi nie tylko korzystnie wpłynie na kondycję skóry, ale też zredukuje nieprzyjemny problem wrastania owłosienia. Poza tym, peeling pozwala unieść zarost, dzięki czemu później łatwiej poddaje się goleniu.

 

Inne wskazówki

 

Planując golenie na rano, warto zrobić to natychmiast po przebudzeniu, zanim pobudzone zostanie krążenie krwi. Pozwoli to zminimalizować podrażnienia. Golenie powinno przebiegać zarówno z włosem, jak i pod włos, dlatego należy stosować długie i delikatne pociągnięcia. Nowoczesne maszynki dopasowują się do kształtu twarzy, co znacznie ułatwia golenie. Panowie z gęstym zarostem powinni często płukać maszynkę z usuniętych włosów oraz nadmiaru pianki. Inną ważną kwestią jest fakt, że nigdy nie należy unikać czy też zapominać o zastosować kremu po goleniu. Większość kosmetyków tego typu dla mężczyzn ma działanie łagodzące, niekiedy także i chłodzące, zatem może przynieść znaczną ulgę skórze męczonej goleniem każdego dnia.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie