Na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka?

admin | czerwiec 21, 2017

Wbrew pozorom, wybór idealnego zegarka to nie taka łatwa sprawa. W przeciwieństwie do butów czy ubrań ten element codziennej stylizacji nie potrzebuje przymiarki, dlatego jest coraz częściej kupowany przez Internet. Zwłaszcza, że sklepy online kuszą konkurencyjnymi cenami… 

Przed podjęciem decyzji o zakupie upatrzonego czasomierza, warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Jeżeli stawiacie na model ekskluzywny, przed złożeniem zamówienia wybierzcie się do stacjonarnego sklepu, by obejrzeć go na żywo. Pamiętajcie również o możliwości zwrotu nieużywanego towaru.

Zegarek niejedno ma imię

Przy zakupie idealnego zegarka warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. I nie chodzi tu wyłącznie o wzornictwo czy markę. Równie istotny jest materiał, z którego wykonane zostało szkiełko. Do wyboru macie mineralne, syntetyczne oraz szafirowe. Każde z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. I tak, szkiełko wykonane z szafiru jest zdecydowanie najbardziej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Inaczej dzieje się w przypadku uderzeń – w tej kategorii wygrywają jego mineralne odpowiedniki oraz te wykonane z plexi.

Kolejnym, niemniej ważnym askpektem jest materiał, z którego wykonuje się kopertę zegarka. W przypadku droższych modeli w grę wchodzi najczęściej złoto lub platyna (która w tańszych jest pozłacana). Rodzaj materiału ma główny wpływ na wytrzymałość koperty oraz całą konstrukcję zegarka.

Wodoszczelność 

Wodoszczelny zegarek przyda się tym z Was, którzy nie zamierzają się z nim rozstawać nawet podczas kąpieli. Istnieje wiele klas tego parametru, które wskazują faktyczną odporność danego modelu na kontakt z wodą. Niektóre zegarki przterwają jedynie drobne zachlapania, inne nie zawiodą nawet podczas nurkowania. Klasy wodoszczelności oznaczane są najczęściej z tyłu tarczy lub na opakowaniu.

Jeżeli uwielbiacie nurkować, powinniście mieć na uwadze kilka istotnych czynników. Po pierwsze, Wasz zegarek powinien mieć szczelnie dokręconą koronkę. Nie zapomnijcie również o nagłych zmianach temperatury, które na wysokich głębokościach są rzeczą powszechną, a zegarek może zareagować na nie w różny sposób…

Mechanizm

To w zasadzie jedna z najistotniejszych właściwości zegarków, która ma bezpośredni wpływ m.in. na punktualność. Możemy je podzielić na dwie grupy: elektroniczne oraz mechaniczne. Pomimo tego, iż to te pierwsze są obecnie najbardziej popularne, drugie przodują skojarzeniami z luksusem i ekstrawagancją. Znane z reklam, snobistyczne, męskie zegarki to najczęściej modele oparte na starej szkole zegarmistrzowskiej. Ich nakręcanie, tudzież czerpanie energii z naturalnych ruchów ręki, zamiast z baterii, daje wrażenie obcowania z absolutnie wyjątkowym towarem.

Pasek czy bransoleta?

Zwolennicy zegarków dzielą się na dwie grupy: zwolenników klasycznych pasków ze skóry naturalnej (lub tej z gatunku eko) lub bransolet. Trzecią grupą są paski z materiałów syntetycznych, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku modeli typowo sportowych, przeznaczonych dla osób aktywnych. Surowce te są po prostu o wiele bardziej trwałe. Co więcej, dobrze znoszą kontakt z wodą czy wilgocią.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem e-watches.pl


Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie