MODOPOLIS: ruszyły zapisy do 3. edycji

admin | październik 26, 2020

Dwa dni paneli i warsztatów, rozmowy o transparentności marek, projektowaniu bez wykluczania i o wartościach, które pozwalają przetrwać kryzys. Ponadto, praktyczne porady ekspertów, podpowiadających, jak przygotować sesję zdjęciową, skutecznie odpowiadać na potrzeby konsumentów, a nawet jak zaprzyjaźnić się z Wujkiem Google. Wśród gości m.in.: Agata Rudnicka, Michał Koszek, Ewelina Antonowicz, Tomasz Armada czy Bartosz Ladra. Rozpoczęła się rejestracja uczestników trzeciej edycji MODOPOLIS – Forum Mody Polskiej, które odbędzie się 6-7 listopada w łódzkiej Fabryce Sztuki.

 

 

 

Po raz kolejny spojrzymy na modę przez pryzmat jej odpowiedzialności społecznej czy oddziaływania na środowisko. Jednak forum to przede wszystkim biznesowe ujęcie mody, dlatego program, oprócz rozmów w czasie paneli, wypełnią warsztaty, pomagające w rozwijaniu marki i poszukiwaniu kierunków jej rozwoju – Maria Sobczyk, dyrektor programowa MODOPOLIS

 

 

 

Wydarzenie odbędzie się w łódzkiej Fabryce Sztuki, która ze względu na swoje przestrzenne sale zapewnia bezpieczne warunki realizacji forum. W programie znalazło się też jedno wydarzenie online. W piątek, 6 listopada, Mariola Borowska poprowadzi warsztat Jak dobrze żyć z wujkiem Google?.

Warsztatowy charakter będzie miało również spotkanie prowadzone przez Agatę Rudnicką Potrzeby i oczekiwania konsumenta w świecie zrównoważonej mody. Ekspertka od lat zawodowo zajmująca się problematyką społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju poprowadzi także panel Od fast fashion do… – kierunki rozwoju branży odzieżowej, w którym jako goście wezmą udział: Anna Miazga (LPP), Ewelina Antonowicz (Fashion Revolution) i Małgorzata Koszewska (Politechnika Łódzka).

Drugiego dnia forum, w sobotę 7 listopada, uczestnicy będą rozmawiać o rozwijaniu marki modowej w warunkach nowej ekonomii, w czasie warsztatów prowadzonych przez Bartosza Ladrę, stratega biznesu, współzałożyciela marki Elementy. Z kolei Michał Koszek, stylista i dziennikarz znany z publikacji dla takich tytułów, jak Vogue Polska, Glamour, Elle Singapore, Wysokie Obcasy czy Fashion Magazine, podpowie w jaki sposób przygotować profesjonalną sesję mody.

W panelu prowadzonym przez Dorotę Stępniak na temat wartości, które pozwalają przetrwać kryzys, dyskutować będą Grzegorz Słupianek (ART DRESS), Kamila Kończak (Big Picture) oraz Julia Turewicz (NAGO).

Ważnym elementem programu tegorocznej edycji MODOPOLIS jest projektowanie bez wykluczania. Tematowi temu poświęcone będą zarówno warsztaty, jak i panel prowadzony przez Agatę Etmanowicz, które pozwolą na proces projektowania, produkcji, a nawet komunikowania marki spojrzeć z perspektywy jej odbiorców. A Ci często zderzają się z barierami, jakie stawia przed nimi sektor mody…

Program forum zamknie panel Pionierzy prowadzony przez Tomasza Armadę, który do dyskusji zaprosił swoje autorytety, przedstawicieli różnych pokoleń projektantów z różnych miast Polski i świata, o bardzo różnych doświadczeniach i drogach zawodowych. Wśród gości m.in. Monika Surowiec, założycielka marki Saint Warsaw.

 

 

Odbywające się po raz trzeci FORUM MODY POLSKIEJ – MODOPOLIS to branżowe spotkania niezależnych projektantów i producentów. To miejsce wymiany myśli oraz integracji i promocji polskiej branży mody. Organizatorzy największy nacisk kładą na edukację i rozwój modowych biznesów.

 

 

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dla uczestników można znaleźć na stronie www.modopolis.pl. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Łódź.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie