Modne i piękne kamienie w biżuterii ślubnej

admin | Listopad 15, 2019

W ostatnich latach na rynku jubilerskim widać wyraźną skłonność do eksperymentów. Pojawiają się urozmaicone oferty biżuterii wykorzystującej najróżniejsze rodzaje metali i kamieni szlachetnych. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku biżuterii ślubnej najpopularniejsze, a zarazem najpiękniejsze, są klasyczne połączenia. Jakie obrączki będą najlepszym wyborem? Czym kierować się przy zakupie pierścionka zaręczynowego? Podpowiadamy!

 

 

Kupujesz pierścionek zaręczynowy? Poznaj obecne trendy

 

Jeżeli w najbliższym czasie zamierzacie oświadczyć się swojej wybrance, musicie koniecznie poznać panujące na rynku trendy. Żyjemy w czasach, w których rządzą media społecznościowe i to one w dużym stopniu wyznaczają to, co modne. I tu odpowiedź może być tylko jedna – królują pierścionki z brylantem. To rozwiązanie bardzo tradycyjne i zawsze trafione. Oszlifowany przez jubilera diament staje się zwykle prawdziwym dziełem sztuki i prezentuje się doskonale niezależnie od tego, z jakim kruszcem zostanie połączony.

 

 

 

 

Tradycyjne połączenie to pierścionki złote z diamentem. Złoto symbolizuje luksus, trwałość i bogactwo, diamenty natomiast kojarzą się z pięknem i odpornością. Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie w przypadku pierścionka zaręczynowego? Pamiętajcie jednak, że diamenty doskonale prezentują się również w przypadku wyrobów ze srebra. Jeżeli Wasza wybranka unika złotej biżuterii, to najlepszy wybór. Srebro na ogół prezentuje się delikatniej. Przy wyborze warto więc pomyśleć o modelu, który będzie zachwycał również swoim kształtem. Coraz popularniejsze są pierścionki w kształcie łezki, ale do łask wracają również te w stylu retro – najlepiej z dużym brylantem, wykorzystującym szlif szmaragdowy (przypominający schodki). Aby wybór był trafny, trzeba znać upodobania kobiety. Warto obserwować, jaką biżuterię nosi na co dzień i poszukać modelu, który trafi w jej gust. Pierścionki zaręczynowe z diamentami to zawsze dobry pomysł. Trzeba tylko wiedzieć, czego się szuka.

 

Obrączki z brylantami i nie tylko

 

Wymiana obrączek to od wieków jeden z symboli związku małżeńskiego. Nie mają początku ani końca, więc wyrażają nierozerwalną więź między dwiema osobami. Tu wyboru zwykle dokonuje się wspólnie, poszukując kompromisu pomiędzy wzajemnymi upodobaniami. Stąd duża popularność klasycznych modeli, czyli złotych obrączek bez żadnych zdobień czy dodatków. To tradycyjne rozwiązanie ma wciąż swoich zwolenników, ale nie jest wyborem dla wszystkich. Coraz popularniejsze staje się grawerowanie obrączek, a część osób decyduje się na modele wykonane z innych metali, takich jak białe złoto, srebro, platyna czy pallad. W sklepach jubilerskich można się również spotkać z sytuacją, kiedy obrączka dla Panny Młodej będzie dodatkowo ozdobiona diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi. Tradycyjne złote obrączki to zawsze bezpieczny wybór, ale w tym przypadku należy kierować się własnym gustem i znaleźć kompromis pomiędzy upodobaniami obojga.

 

 

 

 

Chcesz kupić wyjątkowy pierścionek? Zaprojektuj go samodzielnie!

 

Jeżeli poszukujecie czegoś naprawdę wyjątkowego, możecie samodzielnie zaprojektować pierścionek zaręczynowy albo obrączki ślubne. Pierścionki na zamówienie to doskonały sposób, by podkreślić znacznie obdarowanej osoby. Wiele zakładów jubilerskich stwarza taką możliwość. Wymarzony model można zamówić przez Internet, np. na stronie https://79diamenty.pl/. Wystarczy, że określicie, z jakich materiałów ma zostać wykonany pierścionek czy obrączka i opiszecie, jak ma wyglądać, by otrzymać wstępną wycenę projektu. Pamiętajcie, by określić próbę srebra czy złota, z którego ma zostać wykonany. By ułatwić pracę i być zadowolonym z ostatecznego efektu, warto też dołączyć własny poglądowy projekt graficzny. Decydując się na zamówienie unikatowego pierścionka zaręczynowego lub wykonanie własnych obrączek ślubnych, zyskujecie pewność, że Wasze starania zostaną docenione.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie