Mezoterapia mikroigłowa – efekty

admin | wrzesień 7, 2022

Mezoterapia mikroigłowa to popularny i efektywny zabieg kosmetyczny. Ma on na celu poprawę wyglądu skóry oraz jej odmładzanie. Jakie są jego efekty? Podpowiadamy.

 

Mezoterapia mikroigłowa – podstawowe informacje

 

Opisywany zabieg polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Takie urządzenie jest wyposażone w mikroigiełki, które pozwalają na otwarcie bardzo wielu mikrokanalików naraz. Doprowadzanie do tego rodzaju mikro urazów stymuluje skórę do intensywniejszych procesów regeneracyjnych. Zabieg może dotyczyć różnych partii ciała – twarzy, szyi, dekoltu czy innych.

Pierwszym etapem mezoterapii jest oczyszczanie skóry z elementów, takich jak pot, nadmiary sebum oraz innych zabrudzeń.

 

 

Wejdźcie na https://beautifly.eu/kategoria/mezoterapia/mezoterapia-mikroiglowa/ i dowiedzcie się więcej na temat mezoterapii <<<

 

 

Po odpowiednim przygotowaniu naskórka kosmetyczka przystępuje do wykonywania mikronakłuć. W trakcie jednego zabiegu może ich być nawet kilkadziesiąt tysięcy, co na szczęście nie jest bolesne. Ich głębokość oraz technika przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej ma wpływ na późniejsze efekty. Cały zabieg trwa od 50. minut do 1,5 godziny, a kuracja składa się na maksymalnie 5 sesji.

 

Mezoterapia mikroigłowa – efekty

 

Należy pamiętać, że najlepsze efekty mezoterapii są widoczne po kilku zabiegach, a nie od razu po pierwszym. Jednym z nich jest działanie przeciwstarzeniowe, ponieważ mezoterapia mikroigłowa pobudza tkanki do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny. Takie działanie skutecznie zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, likwidując przy tym te już istniejące. Kolejnym efektem opisywanego zabiegu jest poprawa konturów twarzy, dzięki czemu skóra prezentuje się znacznie młodziej. Pozostałe korzyści wynikające z przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej to:

 

  • -> nawilżanie skóry

  • -> pozytywny wpływ na mikrokrążenie i odżywianie skóry

  • -> redukcja produkcji sebum

  • -> minimalizacja przebarwień i rumieni

  • -> redukcja cellulitu

  • -> pozytywny wpływ na jędrność skóry

  • -> redukcja blizn potrądzikowych oraz rozstępów

  • -> zwężanie porów

 

Warto zwrócić uwagę na efekty mezoterapii mikroigłowej wykonywanej na biuście. Po serii tego rodzaju zabiegów, piersi wyglądają znacznie młodziej. Są lekko podniesione, wygładzone oraz jędrniejsze. Dzieje się tak dzięki wprowadzaniu w naskórek substancji odżywczych oraz kwasu hialuronowego. Takie rozwiązanie to skuteczny sposób na przeciwdziałanie pierwszym oznakom starzenia się piersi.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie