Marka Tygodnia: Swing it

AnnaAmelia Filewicz | grudzień 25, 2018

Swing it to pomysł Basi i Grzegorza, którzy szyją ubrania retro i buty do Lindy Hop. Jeżeli czujecie swingowe klimaty,z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie!

 

 

 

Basia i Grzegorz sami są energicznymi tancerzami swingowymi, którzy początkowo mieli w planach szycie na miarę, głównie dla innych tancerzy. Jednak zainteresowanie stylem złotej ery Swingu zachęciło ich do wyjścia naprzeciw pozostałym retromaniakom. Tak powstało Swing it – marka, która pozwoli Wam cofnąć się w czasie, jednocześnie nie dając wrażenia przebrania.

 

 

Staramy się dobierać najwyższej jakości tkaniny, współparcujemy z renomowaną polską szwalnią, dysponujemy oryginalnymi wykrojami z epoki i mamy mnóstwo własnych pomysłów oraz obeznanie w meandrach krawiectwa…

 

Obuwie Swing it można nosić także na co dzień. Tym, co czyni je idealnymi do tańca jest cienka skórzana podeszwa, wyjątkowa miękkość i zastosowanie pianki typu memory foam.

 

 

 

Tworzymy nie tylko dla tancerzy, lecz dla wszystkich miłośników stylu lat 30., 40. i 50-tych. W pierwszej chwili taka grupa docelowa wydaje się bardzo egzotyczna. Rzeczywiście, to modowa nisza, ale dużo większa, niż można by przypuszczać. Naszymi odbiorcami zostają także ludzie niezwiązani na co dzień z takim stylem, lecz oczarowani naszymi propozycjami. Pomysł wykiełkował w mojej głowie już ponad 10 lat temu, kiedy to bezowocne poszukiwania ubrań w stylu lat 50-tych popchnęły mnie do samodzielnej nauki szycia. Moje rzeczy od początku były przyjmowane przez otoczenie z dużym entuzjazmem, więc zaczęłam snuć nieśmiałe marzenia o własnym butiku, odkładając je na bliżej nieokreśloną, “stabilniejszą” przyszłość. Na początku 2017 roku zaczęłam tańczyć Lindy Hop i znalazłam wśród tancerzy bardzo wielu klientów zainteresowanych szyciem na miarę w stylu retro. Wówczas mój dawny pomysł na stworzenie marki odzieżowej odżył przy mocnym poparciu środowiska tanecznego. Grzesiek pomógł mi te plany urzeczywistnić. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego partnera! – Barbara Jaroń, współwłaścicielka Swing it

 

 

Oferta Swing it skierowana jest do ludzi, którzy najlepiej czują się w klimatach minionych dekad. Ubranych w sposób niepozostawiający wątpliwości, co do źródeł inspiracji, ale nigdy NIEprzebranych.

 

 

 

Naszym atutem jest umiejętność subtelnego przystosowania starych, oryginalnych wykrojów do współczesnych upodobań. Nie jesteśmy wiernymi rekonstruktorami strojów historycznych. Chcemy przyciągać ludzi, którzy kochają w modzie to, co przetrwało próbę czasu, jest klasyczne i ponadczasowe!

 

 

 

Pomimo krótkiego stażu na rynku, polskie produkty z metką Swing it są wprost rozchwytywane za granicą! To bez wątpienia jedna z marek, które w naturalny, niewymuszony sposób zakorzeniają się w świadomości swoich odbiorców. W tym przypadku wszystkich kochających styl vintage.

 

 

Większość kolekcji powstaje w krótkich seriach, po kilkanaście lub kilka sztuk z danego rodzaju, dlatego decydując się na zakupy w Swing it musicie być świadomi, że w Wasze ręcę mają szanse trafić prawdziwe modowe unikaty…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie