Marka Tygodnia: MAL collection

AnnaAmelia Filewicz | listopad 16, 2021

MAL collection to polskie projekty w stylu casual army. Moda, będąca wynikiem połączenia klasyki z nutą nonszalancji i szczyptą militarnego klimatu. Kto za tym wszystkim stoi? Poznajcie Katarzynę Elżbietę Bednarską.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomysł na projektowanie ubrań pierwszy raz przyszedł, kiedy pracowałam w jednym z butików z odzieżą. Ale wtedy nie wierzyłam w siebie. Nie umiałam rysować ani szyć i szybko uświadomiłam sobie, że mimo pomysłów, jakie są w mojej głowie, to i tak nic z tego nie będzie. Nawet o tym nikomu nie mówiłam. Wszystko się zmieniło kiedy w kolejnym butiku, tym razem z odzieżą luksusową, pracowałam jako Doradca Klienta i Visual Merchandising. W jednym. – Katarzyna Elżbieta Bednarska

 

 

 

 

 

 

Bardzo polubiłam tę pracę i pewnie temu zaczęła mi dobrze wychodzić :] Koleżanki też to zauważyły, dlatego same podpowiedziały, że powinnam znaleźć szkołę o takiej specjalizacji i zacząć studiować. Tak też zrobiłam. Znalazłam się w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Po ich ukończeniu nabrałam większej wiary w siebie i miałam plan – idę na swoje i zaczynam działać w swojej specjalizacji…

 

 

 

 

 

 

Katarzyna zaczęła projektować ubrania dla kobiet. Narysowała swój pierwszy projekt w postaci marynarki w stylu militarnym. Po nim pojawiły się kolejne. We wszystkim pomagał jej mąż, który urodził się z talentem do rysowania.

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie printy, jakie pojawiają na ubraniach, są tworzone przeze mnie – w programie graficznym. Logo marki również zaprojektowałam sama. Trójkąty są inspirowane belkami na pagonach. Warto zaznaczyć, że logotyp MAL collection jest opatentowanym znakiem towarowym.

 

 

 

 

 

Katarzyna od dawna lubiła się w wizerunku kobiety – wojowniczki. Odwaga, pewność siebie, charyzma i pazur przy jednoczesnym zachowaniu seksapilu. Te wszystkie cechy odzwierciedlają jej osobowość, dlatego przy tworzeniu pierwszej kolekcji, podświadomie, wszystko poszło w tym kierunku.

 

 

 

 

 

Jestem wierna klasyce, dlatego połączyłam ją ze stylem militarnym. Tak powstał mój autorski styl “casual army”, który łączy wspomnianą klasykę z nutą nonszalancji. Głównie poprzez dodatki…

 

 

 

 

Tworząc jestem świadoma czasów, w których przyszło nam żyć. I tego, co wydarza się na świecie względem notorycznie wyrządzanych środowisku szkód. Sama zaczęłam zwracać większą uwagę do zakupów, dlatego chcę, aby moje projekty też spełniały kryteria, które będą zgodne z osobistymi przekonaniami. Interesuję się materiałoznawstwem i odkąd jestem bardziej świadoma tego, jak wygląda ich proces produkcji, zaczęłam poszukiwać takich tkanin, które spełniają odpowiednie kryteria – między innymi ochrony środowiska.

 

 

 

 

W kolekcji MAL collection na Jesień i Zimę 2020 większość ubrań została uszyta z dzianin bawełnianych posiadających certyfikaty OEKO-TEX STANDART100 oraz GOTS. Na Wiosnę podobnie. Projektantka zgłębia temat i poszukuje hurtowni, które w swojej ofercie posiadają tkaniny spełniające kryteria jej marki.

 

 

 

 

 

 

Moje projekty kieruję do pewnych siebie kobiet, które doceniają formę, styl oraz jakość. Są aktywne, realizują swoje marzenia, cele i pasje. Wolne albo dążące do wolności i niezależne – bez względu na aktualny poziom swojego życia. Do tego dochodzi radość, przyjacielskie nastawienie i chęć wspierania.

 

 

 

 

 

Źródłem mojej energii jest rodzina, niezwykłe kobiety, które spotykam na swojej drodze i własna determinacja do realizowania marzeń i celów. To wszystko sprawia, ze mimo trudności dalej mam odwagę i pewność, że chcę podążać do celu.

 

 

 

 

 

W MAL collection najpierw powstaje pomysł, który później przekłada się na papier. Potem przychodzi czas na wybór odpowiednich materiałów i dodatków. Następnie projekt trafia do krawcowej, która wykonuje formę i szyje prototypy. W dalszej części szereg atrakcji – przymiarki, akcept i testowanie. To ostatnie na własnym ciele, bo Katarzyna po prostu użytkuje zaprojektowane przez siebie ubranie, po czym je pierze i weryfikuje, czy spełnia stawiane oczekiwania. Jeżeli werdykt jest na tak, będzie szyty. W limitowanej ilości.

 

 

 

 

 

Zdecydowałam, że dresy pozostają w stałym asortymencie mojej marki. Wbrew pozorom to cholernie pracochłonny proces, wymagający wielu godzin pracy – od zaprojektowania ubrania do jego powstania (zgodnego z własnym wymogiem). Nie ma co ukrywać, że zawsze stresuję się tym, jak w efekcie wyjdzie. Ten moment, kiedy widzę swoją wizje w realu dopracowaną na ganc. Piękne uczucie.

 

 

 

 

Najnowsza kolekcja MAL collection pt. Power Woman to inspiracja filmem dokumentalnym o Beyoncé i jej występem na Festiwalu Coachella. Siła, determinacja, pewność siebie, pasja i marzenie przy akompaniamencie wrażliwości, miłości i rodzinie. Wszystko to zostało ujęte w deseniach moro, delikatnych, zwiewnych koszulach z wiskozy i wielu innych pięknych projektach ubrań…

 

 

 

 

 

 

MAL collection <<< sięgnijcie po polski casual

 

 

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie