Marka Tygodnia: GEOX

AnnaAmelia Filewicz | grudzień 6, 2020

https://www.lilyhair.com/hairblog/

Historia marki Geox zaczyna się na starcie lat 90., we Włoszech. Już od samego początku jej założeniem było projektowanie wygodnego obuwia o rozwiniętej technologii. Dziś, buty Geox noszą mężczyźni, kobiety i dzieci, a ich design ewoluuje na równi z modowymi trendami. Jak to możliwe, że w ciągu kilku lat mikro firma z 5-osobowym zespołem stała się jednym z trzech najprężniejszych obuwniczych koncernów na świecie?

 

 

 

 

 

 

 

Twórcą butów Geox jest Włoch, Mario Poletti Polegato, który w trakcie zwiedzania Stanu Nevada nie mógł znieść upału do tego stopnia, że instynktownie podziurawił swoje buty scyzorykiem. Efekt okazał się genialną inspiracją! Na początku Polegato projektował wyłącznie we Włoszech, udoskonalając prowizoryczne rozwiązanie. Po bezskutecznych próbach odsprzedania prototypów wielkim producentom zdecydował się na zarejestrowanie własnej marki. Obecnie Geox jest jednym z wiodących producentów obuwia na świecie.

 

 

 

 

 

Nazwa marki wzięła się z połączenia słów geo (ziemia) i litery x symbolizującej nowoczesne technologie. Trzeba przyznać, że jest idealnym określeniem dla oddychających butów, zapewniających harmonię między ziemią a powietrzem.

 

 

 

 

 

Za sukcesem włoskiem marki stoi opatentowana podeszwa. Buty Geox mają wbudowaną specjalną membranę, która umożliwia stopom oddychanie, a jednocześnie nie przepuszcza wilgoci z zewnątrz. Do tego dochodzi niezwykły komfort użytkowania, którego źródło leży w elastyczności, delikatnych materiałach i ergonomii. Każdy model obuwia Geox wpisuje się w kanony określonego stylu – od casual, aż po szlachetną elegancję. Produkowane z doskonałej jakości materiałów spełniają dwa podstawowe warunki butów idealnych: są wygodne i piękne.

 

 

 

 

 

Geox oferuje kolekcje butów dla całej rodziny oraz limitowane linie ubrań i akcesoriów. 100% satysfakcji, 100% oryginalności – przekonajcie się sami!

 

 

 

 

 

 

Gdzie kupić buty Geox? Na pewno w tych sklepach <<<

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie