Marka Tygodnia: Elizabeth and James

AnnaAmelia Filewicz | lipiec 13, 2020

Elizabeth and James to marka stworzona przez najsłynniejsze, amerykańskie bliźniaczki Mary-Kate i Ashley Olsen, które w 2007 roku postanowiły zaprezentować światu nowoczesną odzież sportową (początkowo tylko dla kobiet), w nieco odmiennym, ekstrawaganckim wydaniu. Zważywszy na fakt, że ceny nie wywracają finansów mieszkanek wielkich miast do góry nogami, chcemy przypomnieć Wam parę kultowych projektów znanego duetu.

 

 

 

 

 

Olsenki, choć nie mają ukierunkowanego wykształcenia w projektowaniu mody, są związane z branżą od dawna. Jako 10-latki założyły swoją pierwszą markę z gadżetami. Dziś są dojrzałymi kobietami, aktorkami i właścicielkami trzech marek odzieżowych – założoną w 2007 roku The Row, Elizabeth and James i najmłodszą StyleMint z większością projektów za NIE więcej niż 20 funtów. Dziś skupimy się na środkowej, której nazwa wywodzi się od rodzeństwa bliźniaczek – młodszej siostry Elizabeth i starszego brata Jamesa.

 

 

 

 

 

Elizabeth and James to kolekcja opowiadająca o związku dziewczyny i chłopaka, zatem jest odzwierciedleniem zderzenia romantycznej kobiecości z realną męskością – Mary-Kate i Ashley Olsen

 

 

 

 

 

Pierwsza męska kolekcja Elizabeth and James miała swoją premierę w 2010 roku. To, co wyróżnia linię na tle konkurencji, to przede wszystkim stosunkowo “ekonomiczne” ceny. Dziewczyny postanowiły dogodzić prawdziwym modoholikom, uwielbiającym markowe ubrania, ale ograniczających się ze względu na ich wybitną kosztowność.

 

 

 

 

Ubrania Elizabeth and James są nowoczesne, a zarazem wygodne. Wyprodukowane z wysokiej klasy materiałów (z jedwabiem na czele), pełne drapowań oraz luźnych fasonów w stylu chic. W kolekcjach bliźniaczek nie brakuje przeźroczystości, mocnych militarnych akcentów, skór, romantycznych satynowych sukienek i spodni z wysokim stanem. Oprócz odzieży marka ma linię torebek, okularów, biżuterii i perfum (Nirvana).

 

 

 

Na początku czerwca 2012 roku Mary-Kate i Ashley Olsen zostały nagrodzone jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie mody – Council of Fashion Designers of America Award. Sukces zawdzięczają linii The Row. Nie ma co ukrywać, że to dość słuszne wyróżnienie…

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie