Marka Tygodnia: COME BAG

AnnaAmelia Filewicz | listopad 6, 2017

COME BAG to polska marka luksusowych torebek zaprojektowanych przez architekta. Każdy model to małe dzieło sztuki łączące świat mody i designu, o niespotykanych kształtach i zdobieniach z takich surowców jak stal czy aluminium. Z Martą Sulima Samujłło, pomysłodawczynią i właścicielką COME BAG, rozmawia AnnaAmelia Filewicz.

 

Chciałabym ukończyć prace nad modelem torby męskiej, trudno jest bowiem zaprojektować taką, której nie ma na rynku – Marta Sulima Samujłło

COME BAG to przyciągające oko, niezwykle charakterne torebki. Opowiedz proszę, jak to się wszystko zaczęło – ich wizja to było coś naturalnego, co pojawiło się w Twojej głowie ot tak, czy potrzebowałaś jakiejś inspiracji?

Dziękuję za miłe słowa. Nasze torebki przyciągają uwagę, bo są zaprojektowane przez artystę innego rzemiosła. Współpracuje z nami architekt. Zarówno architektura, jak i  projektowanie mody to pasje obecne w moim życiu od dawna, dlatego kiedy zdecydowałam się na własną markę galanterii skórzanej – geometria była wizją, która pojawiała się od razu, drogą naturalną. Chciałam zaproponować coś, czego nie ma i to jest główna wartość produktów COME BAG.

Czy dobrze myślę, że każda torebka COME BAG powstaje wyłącznie w jednym egzemplarzu?

Każdy model ma swój prototyp, który znajduje się w szwalni. Po zamówieniu konkretnego, w kolorze ze stałej oferty lub wybranym na specjalne życzenie klientki oraz skompletowaniu wszystkich dodatków, torebka jest szyta ręcznie. W procesie twórczym bierze udział kilka osób – jedna jest odpowiedzialna za wykrój, druga za szycie, jeszcze inna lakieruje brzegi i tak dalej. Dzięki temu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i oryginalny.

Na Twojej stronie internetowej jest informacja zachęcająca do przysyłania zgłoszeń na Ambasadorkę marki. O co chodzi w tej akcji, czy naprawdę jest skierowana do wszystkich kobiet?

Ambasadorką może zostać każda kobieta, która kocha torebki COME BAG, świetnie je reklamuje, zna i potrafi o nich opowiedzieć. Wystarczy przesłać zdjęcie stylizacji z wybranym modelem na adres [email protected]. Liczymy na przedsiębiorcze, odważne i świadome siebie kobiety. Nie wykluczamy możliwości stałej współpracy z naszą Ambasadorką. Jesteśmy otwarci na ciekawe propozycje! Planujemy także zaprosić do programu osobowości związane z modą na co dzień – stylistki, fotografki i bloggerki.

Jeżeli miałabyś zaprojektować torebkę dla tej jednej, jedynej kobiety na świecie – kto by to był?

Odpowiem przewrotnie. Chciałabym ukończyć prace nad modelem torby męskiej, trudno jest bowiem zaprojektować taką, której nie ma na rynku. A kobiety… wszystkie są dla mnie tak samo ważne.

Jakie plany na przyszłość?

Bogate. Praca nad doskonaleniem strony i sklepu internetowego, nad pozyskiwaniem nowych kontaktów biznesowych i klientów (między innymi w tym celu pojawimy się na targach Silesia Bazaar w grudniu) oraz poszukiwania nowych, ciekawych miejsc sprzedaży (zapraszamy do współpracy butiki, showroomy i concept stores). Oczywiście cały czas pracujemy nad nowymi modelami, szukamy ciekawych skór czy dodatków kaletniczych. Planujemy także sesje zdjęciowe. Jest też kilka projektów, o których na razie nie będę mówić, żeby nie zapeszać. Trzymaj kciuki za ich powodzenie!

Foto: Martyna Sulima Samujłło

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie