Marka Tygodnia: Casadei

AnnaAmelia Filewicz | październik 16, 2020

Casadei to włoska marka obuwnicza, której znakiem rozpoznawczym jest szpilka blade (czyt. na ostrzu noża) w obłędny sposób odcinająca się od reszty buta. Kochają się w niej wielbicielki wysokich obcasów z całego świata, w tym także celebrytki – Olivia Palermo, Zoe Saldana, Cameron Diaz czy Anne Hathaway.

 

 

 

 

Historia włoskiego koncernu zaczyna się w 1958 roku, kiedy to małżeństwo, Quinto i Flora Casadei, wspólnymi siłami uszyło ręcznie pierwszą parę sandałów dla turystów wypoczywających na rivierze w Romagnola. Po wszystkim, adres ich improwizowanego zakładu obuwniczego przekazywano głośnym szeptem na salonach. Szesnaście lat później buty Casadei sprzedawane były na terenie całej Europy, a w latach 70. otwarto pierwsze butiki – w Stanach Zjednoczonych oraz na Dalekim Wschodzie.

 

 

 

Dziś, obuwie Casadei kojarzone jest przede wszystkim z fantazyjnym wzornictwem. Ażurowe botki, sandały na niebotycznych szpilkach owiniętych pozłacanym bluszczem, czółenka z malowanego zamszu czy koturny z trójwymiarowymi aplikacjami – każdy, nawet najbardziej szalony projekt powstaje w rodzinnej manufakturze pod okiem wykwalifikowanych szewców.

 

 

 

Premiery nowych kolekcji Casadei za każdym razem przypominają bardziej wystawę niż klasyczny pokaz mody. Wybrane modele obuwia eksponowane są na cokołach niczym prawdziwe dzieła sztuki, a te najbardziej okazałe zawieszone w przestrzeni, co przy artystycznie zaprojektowanym tle przekłada się na zapierające dech w piersiach instalacje.

 

 

 

 

Casadei to buty dla wymagających koneserek mody…

 

 

 

 

 

Oryginalne obuwie i torebki Casadei kupicie w tych sklepach <<<

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie