Marka Tygodnia: BOLSA

AnnaAmelia Filewicz | kwiecień 13, 2020

BOLSA to polska marka torebek handmade – w odważnej kolorystyce i o oryginalnych bryłach. Jest pomysłem dwóch sióstr, które zaczynały od szycia na zamówienie wyrobów galanteryjnych dla dużych, polskich i zagranicznych, firm. Zdobyte doświadczenie postanowiły wykorzystać do stworzenia własnego biznesu…

 

 

 

 

 

Zaczęło się banalnie. Na samym początku były marzenia o realizacji własnych pomysłów, długie rodzinne (bo siostrzane) rozmowy, snucie planów, pierwsze projekty, obawa, czy się uda, podjęcie wyzwania i założenie własnego Atelier, realizacja zleceń dla innych firm… Potem skok na głęboką wodę i wcielenie w życie własnych projektów. Chęć tworzenia, samorozwoju, budowania marki oraz przede wszystkim pozytywne reakcje Klientek dawały i wciąż dają nam motywację do dalszej pracy!

 

 

 

BOLSA przykłada ogromną wagę do ekologii. Wszystkie wyroby powstają z naturalnych skór wytwarzanych we włoskich garbarniach o długoletniej tradycji, spełniających wszelkie normy ekologiczne przewidziane przez UE.

 

 

 

 

Skóra naturalna, wykorzystywana jako surowiec, wzbudza dziś wiele kontrowersji. Są jej zwolennicy, ale nie brak też i zagorzałych przeciwników. Według nas, dopóki Pan Janek, Pani Zosia, Wojtek czy Kasia będą jeść mięso, będzie powstawał odpad w postaci skóry. Możemy ją wyrzucić (co byłoby bezmyślnym marnotrawstwem, biorąc pod uwagę cenione od wieków walory tego surowca) albo sensownie wykorzystać, skoro jest tak wspaniałym materiałem. Traktujemy go w naszym Atelier z najwyższym szacunkiem!

 

 

 

 

Jesteśmy jednak zdecydowanie przeciwne wykorzystywaniu naturalnych futer i skór zwierząt, które hoduje się tylko po to, aby pozyskać te surowce! W tej sytuacji to nie skóra jest odpadem lecz zwierzę. Takich praktykom mówimy zdecydowane NIE!

 

 

 

 

W Atelier BOLSY nie używa się także sztucznych, tylko z nazwy “ekologicznych” skór ze względu na to, że większość z nich składa się głównie z plastiku. Warto także zaznaczyć, że trwałość takich skór jest niska, dlatego szybko lądują na wysypisku. Aby dogodzić wszystkim gustom i potrzebom swoich Klientek, marka planuje rozpocząć szycie wyrobów ze skór wegańskich, pozyskiwanych całkowicie z surowców roślinnych.

 

 

 

 

Szyjemy galanterię skórzaną dla każdej aktywnej, eleganckiej kobiety, która pragnie się wyróżnić, docenia rolę dodatku w ubiorze, kocha kolory, ciekawe faktury, jest świadomą konsumentką i docenia wartość wyrobów hand made, wysoką jakość materiałów oraz wykonania. Tak właśnie wyobrażamy sobie naszą Ambasadorkę.

 

 

 

 

 

Projektantki BOLSY uwielbiają obserwować inspirujących ludzi, w szczególności kobiety, bo dla nich tworzą galanterię. Natchnienia poszukują absolutnie wszędzie – na ulicy, w pociągu, na lotnisku… Wychodzą z założenia, że jeżeli ich wyroby spotykają się z pozytywną opinią, a kolejne Klientki wracają do sklepu po następne produkty, to jest to największa nagroda za pracę.

 

 

 

 

Tak, jak wspomniałam, inspiracją są dla nas aktywne kobiety i ich potrzeby. Cenimy sobie elegancką wygodę, styl casual oraz praktyczność. Kochamy kolorowe dodatki, faktury i różnorodność kształtów!

 

 

 

 

Kiedy w głowie Projektantek pojawia się pomysł na nowy model torebki, trafia on na papier. Zazwyczaj powstaje kilkanaście wstępnych szkiców, aż do skutku. W następnym etapie powstają formy oraz prototyp z materiału, aby sprawdzić jego rozmiar i proporcje. Na formy nanoszone są ewentualne zmiany, wykonuje szablony i szyje prototyp ze skóry. Nie ma tu miejsca na przypadkowość czy fuszerkę. Wszystkie modele torebek BOLSA od A do Z wykonywane są ręcznie w Atelier, w którym pracują same kobiety. Znające się na swoim fachu, skórze i podchodzące do niej z ogromnym szacunkiem.

 

 

 

 

Bardzo cenimy sobie pracę z Klientkami. Liczymy się z ich opinią i potrzebami. Na ile to możliwe, spełniamy indywidualne życzenia dotyczące koloru skóry, zamków, a w wyjątkowych przypadkach również faktury skóry. Zachęcamy do kontaktu z nami!

 

 

 

 

Nasze Klientki czasami zadziwiają nas skromnością, niekiedy obawą przed odważnym odcieniem w stylizacjach, bo jednak wciąż przywiązani jesteśmy do wizerunku “szarej” ulicy. A my mówimy temu NIE! Niech wreszcie zagości na niej kolor! Wiosną, latem, jesienią i zimą! Wszystkim pozytywnym BARWOM mówmy zdecydowane TAK!

 

 

 

Skórzane torebki i akcesoria BOLSA są dostępne na www.bolsa.pl, a także stacjonarnie w butikach: MOBO (ul. plac Kościuszki 12, 50-028 Wrocław), Concept Store od Projektantów (ul. Zamkowa 4, 95-200 Pabianice oraz w Porcie Łódź przy ul. Pabianickiej 245), Slow Concept Store (Atrium Promenada, ul Ostrobramska 75 C, 04-175 Warszawa), Polscy Projektanci (ul. Krupówki 40, 34-500 Zakopane), Nanastroje (ul. Wojewódzka 34, 40-026 Katowice), Jungle Chic Concept Store (CH Klif przy Alei Zwycięstwa 256 w Gdyni), Lazar (ul. Prosta 133, 44-203 Rybnik) oraz w wybranych sklepach Bialcon.

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie