Marka Tygodnia: BIMBA Y LOLA

AnnaAmelia Filewicz | luty 28, 2021

Jeżeli mieliście okazję przechadzać się ulicami Madrytu i podglądać styl szykownych Hiszpanek, na pewno zauważyliście psa. I nie chodzi tu o pupila na smyczy tylko o smukłego charta w pełnym biegu umieszczonego na dużej, stylowej torbie. Od tego symbolu wszystko się zaczęło. Poznajcie BIMBA Y LOLA.

 

 

 

 

 

 

BIMBA Y LOLA to jedna z najbardziej lubianych marek wśród madryckich fashionistek. Została założona przez dwie siostry, Marię i Uxię Domingez, w 2005 roku. Znudzone pracą w rodzinnym, tekstylnym biznesie postanowiły stworzyć linię ubrań dla kobiet takich jak one – w średnim wieku, ceniących wygodę i lubiących wyróżniać się z szarego tłumu. Biegnący chart to pomysł Uxii, wielbicielki psów. Ma symbolizować dynamiczny i elegancki charakter marki.

 

 

 

Pierwszy sklep został otwarty w 2006 roku w Bilbao. Główną ideą sióstr było to, aby samo doświadczenie zakupów w BIMBA Y LOLA przekładało się na luksusowe przeżycie. Dziś, firmowe butiki to estetyczne wnętrza utrzymane w konwencji nowoczesnej klasyki. Ciepłe oświetlenie, ciemne drewno i szkło sprawiają, że można się w nich poczuć naprawdę niezwykle. Autorką koncepcji jest znana hiszpańska architektka Elsa Urquijo, która tworzyła również koncepty sklepów m.in. dla Zary czy Caroliny Herrery.

 

 

 

Styl BIMBA Y LOLA to idealna kolaboracja klasyki krojów i szaleństwa materiałów (mieszanka Marni i Miu Miu z domieszką COS). Praca w rodzinnym, tekstylnym biznesie przyczyniła się do stawiania mocnego nacisku na wyjątkowość tkanin. Ciekawa faktura, abstrakcyjny wzór, nietypowy kolor – to znaki szczególne hiszpańskiej marki. Do tego dochodzi niezwykła, teatralna wręcz biżuteria oraz torebki i buty z egzotycznych skór w akompaniamencie wzorzystych materiałów. Można śmiało stwierdzić, że akcesoria BIMBA Y LOLA z powodzeniem staną się głównym punktem każdej stylizacji.

 

 

 

Siostrom Domingez zależało, aby uplasować markę w tak zwanym segmencie średnim. Przykładowa cena sukienek BIMBA Y LOLA to €120-300. Torebki kosztują od €70 do €450. To dobra cena, za którą stoi wysoka jakość. Warto zaznaczyć, że ubrania BIMBA Y LOLA są szyte ze szlachetnych materiałów, wysokiej jakości skór i z dużym naciskiem na detale oraz wykończenie.

 

 

 

Stosunek jakości do ceny spowodował, że BIMBA Y LOLA pokochały kobiety na całym świecie. Dziś marka może pochwalić się siecią ponad 100. sklepów na terenie Europy, Azji, Ameryki Południowej i  Środkowego Wschodu.

 

 

 

 

Sklep BIMBA Y LOLA w Polsce? Stacjonarnego jeszcze nie ma. Zakupy możecie zrobić wyłącznie online. Modowym koneserkom polecamy sekcję Vintage w SHOWROOM <<<

 

 

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie