Marka Tygodnia: Barbara Bui

AnnaAmelia Filewicz | wrzesień 7, 2020

ball gown prom dress

Urodzona w 1957 roku, ambitna projektantka o francusko-wietnamskich korzeniach otwiera swój pierwszy butik (Kabuki) w Paryżu. Warto zaznaczyć, że w wieku zaledwie 26. lat. Światową sławę zyskuje po prezentacji debiutanckiej kolekcji na Paris Fashion Week w latach 90. i, można śmiało stwierdzić, że utrzymuje poziom do dziś. Oto krótka historia Barbary Bui.

 

 

 

 

Wyrazisty, kontrowersyjny styl projektantki emanuje surową zmysłowością. Wszystko za sprawą stosowania wyłącznie naturalnych materiałów do produkcji ubrań, takich jak skóra, futro czy wełna. Efekt? Metka Barbara Bui = ponadczasowa jakość.

 

 

Projektuję ubrania dla kobiet takich, jak ja. Jednego dnia mających ochotę na strój pełen awangardy, a drugiego na totalny luz i wygodę – Barbara Bui

 

 

 

 

Przełomowy dla Bui okazał się rok 1998, w którym designerka rozpoczęła międzynarodową karierę. To właśnie wtedy zostały otwarte butiki w Nowym Jorku (w samym centrum Soho) oraz Mediolanie (na Via Manzoni). Niespełna rok później ruszył flagowy Showroom przy 50 Avenue Montaigne w Paryżu. Od 2000 roku projektuje nie tylko ubrania, ale także torby, obuwie i akcesoria. Istnieje również specjalna linia Barbara Bui Tricot dedykowana zwolenniczkom dzianin.

 

 

 

Francuska projektantka kieruje się minimalizmem. Ubrania jej autorstwa są wizytówką silnej i eleganckiej kobiety, która nie boi się eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Odważnie łączy różne style, zestawia rockowe ramoneski z delikatnymi spódnicami o ołówkowym kroju, a jedwabie z wełną.

 

 

Pierwotne materiały, takie jak skóra, futro czy wełna nadają moim projektom ponadczasowej trwałości…

 

 

Trzeba przyznać, że sporo w tym prawdy. Bui lubi sięgać po ciuchy o iście androgenicznych cechach, jest miłośniczką czerni, a kolekcjom jej autorstwa z pewnością nie można zarzucić sezonowości.

 

 

long prom dress

 

Projekty z logo Barbara Bui można śmiało zaliczyć do grupy zawsze modnych, nacechowanych klasyczną elegancją i niewymuszoną formą. Stałymi punktami każdej kolekcji są idealnie dopasowane spódnice, modele o długości mini, drapowane tuniki, seksowne topy, skóry i kurtki a’la kimono. Przedział cenowy jest dość rozległy – poczynając od ok. 100 EUR za drobne akcesoria, biżuterię i bluzki do nawet 3000 EUR (jedwabie, płaszcze i futra).

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie