Marka Tygodnia: Balmain

AnnaAmelia Filewicz | styczeń 19, 2021

Ubrania sygnowane logo Balmain to jedne z najbardziej pożądanych projektów w modowym świecie. Marka istnieje na rynku od wielu lat, a na jej drodze do sukcesu stoją odważne kroki i rewolucyjne posunięcia, jak np. zatrudnienie młodego, pozornie niedoświadczonego projektanta. Obecnie Balmain wyznacza nowe trendy – każda kolekcja to najgorętsze must haves! Niezależnie od sezonu.

 

 

 

 

Król francuskiej mody

 

Dom Mody Balmain został założony przez francuskiego krawca o takim samym nazwisku – Pierre Balmain. Co ciekawe, pierwsze kroki w edukacji stawiał w tej samej szkole, co Christian Dior. Zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej, Pierre założył swój pierwszy butik. Jego projekty, łączące luksus z niewymuszoną klasyką, szybko zyskały szerokie grono wielbicielek, a designer został okrzyknięty Królem francuskiej mody. Suknie, garsonki i marynarki Balmain były doskonałą przeciwwagą dla rzeczywistości naznaczonej piętnem wojny – piękne, świeże i zmysłowe. W 1946 roku projektant ruszył na podbój Ameryki, gdzie wygłaszał wykłady. Jego opowieści o eleganckich tkaninach i zmysłowych krojach tak rozpaliły wyobraźnię amerykańskich kobiet, że zostały stałymi klientkami paryskich butików autora.

 

 

Rewolucja francuska

 

Pierre Balmain zrewolucjonizował światową modę. Luksus przyświecał nie tylko jego projektom z gatunku haute couture – ponadczasową elegancję i wysoką jakość wykonania wprowadził także do kolekcji pret-a-porter, czyli ubrań produkowanych seryjnie dla większego grona odbiorców. Następcami Pierre’a, na stanowisku głównego projektanta Domu Mody, byli m.in. Oscar de la Renta i Karl Lagerfeld.

 

 

 

Buntownik

 

W 2011 roku świat mody obiegła elektryzująca wiadomość. Dyrektorem artystycznym Balmain został mało znany Oliver Rousteing, który w chwili objęcia stanowiska miał jedynie 25 lat, a wcześniej współpracował z Roberto Cavalli (w roli asystenta). Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, który pokazał, że rewolucyjna nuta to bezapelacyjna domena Balmain.

 

 

 

 

Rousteing wprowadził do projektów buntowniczy, rockowy charakter. Marynarki, sukienki i spodnie sygnowane logo Balmain mają oszczędny, militarny krój przełamany intensywnym wzornictwem. Takie połączenie oraz współpraca z młodymi gwiazdami modelingu (m.in. siostrami Hadid, Kendal Jenner, Rihanną oraz Jordan Dunn) sprawiło, że wizerunek Balmain stał się bardziej współczesny.

 

 

 

W sieci

 

O tym, jak wielkie znaczenie dla modowych trendów mają projekty Balmain świadczy chociażby fakt, że ubrania marki są regularnie plagiatowane przez popularne sieciówki. Wyjątkiem jest kolekcja Balmain dla H&M zaprojektowana przez samego Rousteinga. Przed galeriami handlowymi już na kilka dni przed premierą ustawiały się kolejki chętnych…

 

 

 

Obok ubrań, Balmain wylansował również wiele kultowych perfum, wśród których wystarczy wymienić chociażby Extatic czy Extatic Intense Gold. Oba te zapachy znajdują się w czołówce najlepiej sprzedających się na świecie. Wszystko wskazuje na to, że nie inaczej będzie w kolejnych sezonach…

 

 

 

Ubrania, buty i dodatki Balmain kupicie w tych sklepach <<<

 

 

 

Zobacz co ciekawego mamy dla Ciebie w Sklepie